Moskwa nigdy nie odmówiła rozmów z Kijowem – stwierdził we wtorek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Wyraził opinię, że Europa i USA “zabraniają” Ukrainie porozumieć się z Rosją.

Ławrow stwierdził we wtorek, że Europa i USA “zabraniają” Ukrainie porozumieć się z Rosją. “Nigdy nie odmówiliśmy rozmów z Ukrainą, ponieważ wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że działania wojenne zawsze kończą się przy stole negocjacyjnym” – oświadczył, cytowany przez agencję TASS.

“Kiedy na wczesnym etapie naszej ‘operacji wojskowej’ strona ukraińska zaproponowała negocjacje, zgodziliśmy się. Odbyło się kilka rund, które doprowadziły do bardzo interesującego etapu 29 marca w Stambule, kiedy strona ukraińska zaproponowała wariant traktatu, który poparliśmy i powiadomiliśmy o tym naszych kolegów z Kijowa” – stwierdził. Dodał, że Kreml nie otrzymał do tej pory odpowiedzi od strony ukraińskiej w sprawie kontynuacji negocjacji.

Wyraził opinię, że USA, Wielka Brytania i kraje europejskie “zabroniły Ukraińcom dogadania się z Rosją”. „Wciąż powtarzają: Ukraina musi wygrać na polu bitwy; nie można prowadzić rozmów z Rosją, dopóki Ukraina nie pokona Rosji” – powiedział.

Zobacz także: Wnuk Mołotowa mówił o I rozbiorze Polski. “To samo robimy teraz” [+VIDEO]

Jak informowaliśmy, szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow stwierdził w niedzielę wieczorem, że celem jego kraju jest „uwolnienie Ukrainy od nieakceptowalnego reżimu”. Ławrow wygłosił przemówienie na niedzielnym posiedzeniu Ligi Arabskiej w Kairze. „Jesteśmy zdeterminowani, aby pomóc mieszkańcom wschodniej Ukrainy uwolnić się od ciężaru tego absolutnie nieakceptowalnego reżimu” – stwierdził.

Z kolei w ubiegłym tygodniu zagroził rozszerzeniem zasięgu „operacji specjalnej” [Kreml nazywa tak rosyjską inwazję] na Ukrainie, jeśli państwo to otrzyma od Zachodu broń dalekiego zasięgu.

tass.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. r2d2
    r2d2 :

    Wystarczy że Ruscy zabiorą swoich zbirów i wrócą do Rosji. Ruscy posiadają największy kraj na świecie ale nadal napadają na sąsiadów. Ta Ruska hydra nigdy się nie nasyci więc należy ją zniszczyć, aby w przyszłości nigdy nie była w stanie napadać na sąsiadów.