Podczas środowej konferencji prasowej, posłowie Konfederacji sprzeciwiali się ustawie, która wprowadza przepisy zwalniające urzędników państwowych z odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełnione w ramach zwalczania pandemii koronawirusa.

Posłowie Konfederacji zwracali w środę uwagę na fakt, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przegłosować ustawę, która zwolni z odpowiedzialności prawnej urzędników państwowych, którzy w ramach walki z pandemią koronawirusa łamali prawo.

Zobacz też: Konfederacja: marszałek Sejmu nakazał schowanie tablicy o nepotyzmie w PiS

„W tym tygodniu zorganizowaliśmy w całej Polsce w ramach Klubów Konfederacji ogólnopolska akcję, wchodziliśmy do biur poselskich PiS przedstawiając im o co w tej ustawie chodzi” – informował poseł Kulesza. Wedłu polityka członkowie Prawa i Sprawiedliwości nie wiedzieli, że ich partia przygotowuje ustawę chroniącą łamiących prawo.

Poseł Kulesza zwrócił się bezpośrednio do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Panie prezesie, czy chce pan być zapamiętany jako polityk, czy jako bandyta, który legalizuje bezprawie?!” – pytał polityk.

Zobacz też: Konfederacja trzecią siłą w sondażu IBRiS dla WP

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeciwko ustawie wypowiedział się również Witold Tumanowicz, który koordynował wcześniej wspomnianą akcję Klubów Konfederacji. „Na tym posiedzeniu Sejmu wraca ustawa BezkarnośćPlus, która niczym nie różni się od działania karty „wychodzisz wolny z więzienia” z popularnej gry „Monopoly”. Tylko, że w tym wypadku ustawa zapewnia bezkarność na poważnie” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Afera podkarpacka 2.0 – Konfederacja o ujawnionym planie przejęcia władzy w Przemyślu przez PiS [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Również prezes Ruchu Narodowego sprzeciwił się wprowadzaniu przez partię rządzącą bezkarności dla osób ze swojego otoczenia. „Jarosław Kaczyński obiecywał państwo zasad, wolne od korupcji i kolesiostwa, a buduje republikę bananową. Partia znowu znaczy więcej niż państwo. To partia w ramach swoich wewnętrznych, gangsterskich porachunków, ustala co dzieje się w Polsce i to partia zwalnia z odpowiedzialności swoich bandytów. Nie na takie państwo głosowali Polacy, którym Kaczyński ukradł prawicę! Ale ten czas dobiega końca!”

Robert Winnicki: Przepisami o bezkarności urzędników Kaczyński buduje republikę bananową!

W Sejmie PiS próbuje przepchnąć haniebną ustawę o bezkarności urzędników pod pretekstem walki z Covid-19, nasi posłowie robią wszystko, by zablokować legalizację bezprawia! Robert Winnicki: "Jarosław Kaczyński obiecywał państwo zasad, wolne od korupcji i kolesiostwa, a buduje republikę bananową. Partia znowu znaczy więcej niż państwo. To partia w ramach swoich wewnętrznych, gangsterskich porachunków, ustala co dzieje się w Polsce i to partia zwalnia z odpowiedzialności swoich bandytów. Nie na takie państwo głosowali Polacy, którym Kaczyński ukradł prawicę! Ale ten czas dobiega końca!"Czas na ideową prawicę! POLSKA RACJA – #KONFEDERACJA!#NaprzódPolsko

Publiée par Konfederacja sur Mercredi 16 septembre 2020

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz