Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow twierdzi, że wojna rosyjsko-ukraińska jest już wygrana, a Polska jest następna na liście priorytetów.

W swoim najnowszym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow twierdzi, że wojna Rosji na Ukrainie jest już wygrana, a Polska jest następna na liście priorytetów.

„Ukraina jest już rozstrzygniętą kwestią” – powiedział. „Interesuję się Polską. Po Ukrainie, jeśli będzie drużyna, w sześć sekund pokażemy, na co nas stać. Lepiej weźcie broń i najemników” – powiedział zwracając się do Polski.

Wcześniej na swoim Telegramie Ramzan Kadyrow spekulował na temat możliwej “denazyfikacji i demilitaryzacji Polski” po pomyślnym zakończeniu wojny na Ukrainie.

“Teraz Polska będzie błagać o broń ze Stanów Zjednoczonych. Decyzję tę ogłosił Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. W ramach wsparcia dla Ukrainy Warszawie udało się wyczerpać własne zasoby militarne, a teraz jest zdezorientowany: co jeśli po pomyślnym zakończeniu SVO (specjalna operacja wojskowa – w ten sposób Rosjanie określają wojnę na Ukrainie) Rosja zacznie denazyfikować i demilitaryzować kolejny kraj? Przecież po Ukrainie na mapie jest Polska! Nie będę ukrywał, że osobiście mam taki zamiar i wielokrotnie powtarzałem, że walka z satanizmem powinna być kontynuowana w całej Europie, a przede wszystkim w Polsce. Tak więc Polacy w porę opamiętali się. Jednak ich sytuacja polityczna jest teraz skomplikowana. W lipcu odbędzie się doroczny Marsz Autonomii Śląska, który za każdym razem przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Dla mnie ten region Polski zasłużył na szczególny status niepodległego kraju i pilnie potrzebne jest referendum, w którym Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej” – napisał na portalu.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply