Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Cipi Hotoweli skrytykowała Żydów mieszkających w USA za prowadzenie „wygodnego życia”.

W środę Hotoweli w wypowiedzi dla izraelskiej telewizji i24, komentując spory między liberalnymi Żydami ze Stanów Zjednoczonych a rządem izraelskim, dotyczącymi polityki wobec Palestyńczyków i ograniczeniom dla nieortodoksyjnych Żydów przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, stwierdziła, że amerykańscy Żydzi „nie wysyłają swoich dzieci, by walczyły o swój kraj”, i „większość z nich prowadzi wygodne życie”.

Hotoweli wczoraj tłumaczyła, że cytaty zostały wyrwane z kontekstu i „nie oddają istoty jej przesłania”, równocześnie zaznaczając, że amerykańscy Żydzi są bardzo ważni dla Izraela. Premier Binjanim Netanjahu skrytykował jednak wypowiedź swojej wiceminister. „Żydzi z diaspory są nam drodzy i są nieodłączną częścią naszego narodu” – podkreślił izraelski premier.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izraelskie media donoszą, że Hotoweli może stracić swoje stanowisko. Wczoraj ponownie przeprosiła przed kamerami za swoją wypowiedź.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael deportuje ze swojego terytorium 40 tys. imigrantów z Afryki

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz