Wiceminister spraw zagranicznych Izraela Cipi Hotoweli skrytykowała Żydów mieszkających w USA za prowadzenie „wygodnego życia”.

W środę Hotoweli w wypowiedzi dla izraelskiej telewizji i24, komentując spory między liberalnymi Żydami ze Stanów Zjednoczonych a rządem izraelskim, dotyczącymi polityki wobec Palestyńczyków i ograniczeniom dla nieortodoksyjnych Żydów przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, stwierdziła, że amerykańscy Żydzi „nie wysyłają swoich dzieci, by walczyły o swój kraj”, i „większość z nich prowadzi wygodne życie”.Hotoweli wczoraj tłumaczyła, że cytaty zostały wyrwane z kontekstu i „nie oddają istoty jej przesłania”, równocześnie zaznaczając, że amerykańscy Żydzi są bardzo ważni dla Izraela. Premier Binjanim Netanjahu skrytykował jednak wypowiedź swojej wiceminister. „Żydzi z diaspory są nam drodzy i są nieodłączną częścią naszego narodu” – podkreślił izraelski premier.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izraelskie media donoszą, że Hotoweli może stracić swoje stanowisko. Wczoraj ponownie przeprosiła przed kamerami za swoją wypowiedź.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael deportuje ze swojego terytorium 40 tys. imigrantów z Afryki

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Izraelska minister straci stanowisko z powodu krytyki amerykańskich Żydów?
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz