Rosyjskie wojsko otrzyma systemy obrony powietrznej nowej generacji S-500 w nadchodzących latach, zapewnił dowódca wojsk obrony przeciwrakietowej Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej, generał dywizji Siergiej Babakov – poinformowała agencja prasowa TASS.

Rosyjska agencja prasowa Tass powołując się na informacje państwowej rosyjskiej gazety Krasnaya Zvezda, poinformowała że generał dywizji Siergiej Babakov z Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej zapewnił o dostarczeniu systemów obrony powietrznej S-500 dla rosyjskich wojsk. Mają one pojawić się w oddziałach w przeciągu kilku lat.

„Oddziały obrony przeciwrakietowej zaczęły otrzymywać przyszłe systemy przeciwlotnicze S-350. Planowana jest także dostawa systemów S-500 Prometeusz” – poinformował Babakov, zapytany jakie rodzaje broni mają otrzymać w nadchodzących latach.

Zobacz też: Rosja: S-500 to pierwsza generacja systemów obrony przeciwkosmicznej, zdolnych niszczyć broń hipersoniczną

Generał przekazywał, że oprócz celów aerodynamicznych i balistycznych systemy S-500 mogą wykrywać i niszczyć broń hipersoniczną. „To daje nam podstawy do stwierdzenia, że ​​ten system póki co nie ma godnych rywali” – zaznaczył.

Wiceminister obrony Rosji zapewniał w lutym tego roku, że specjaliści wojskowi przeprowadzili testy nie mających konkurencji na świecie pocisków ziemia-powietrze dla najnowszego systemu obrony powietrznej S-500. Wstępne testy systemu rakiet przeciwlotniczych S-500 rozpoczną się w 2020 roku, a rozpoczęcie jego seryjnych dostaw do wojska zaplanowano na 2025 rok.

Zobacz też: Systemy S-500 mogą wejść na użytek rosyjskiej armii w 2021 roku

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem głównodowodzącego rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, nowe systemy S-500 będą pierwszą generacją systemów obrony przeciwkosmicznej, zdolnych m.in. do niszczenia broni hipersonicznej.

Głównodowodzący rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, gen. Siergiej Surowikin w wywiadzie dla podlegającej resortowi obrony Rosji gazeta „Krasnaja Zwiezda” wypowiedział się m.in. na temat nowych systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500. Zaznaczył, że jest to pierwsza generacja systemów obrony przeciwkosmicznej, o czym ma świadczyć charakterystyka techniczna systemu.

S-500 Prometeusz został zaprojektowany przez Almaz-Antiej jako nowa generacja broni przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. S-500 stosuje osobną metodę niszczenia celów balistycznych i aerodynamicznych. Główny projektant Almaz-Antiej, Paweł Sozinow twierdzi:

„S-500 to nie tylko powtórzenie poprzednich generacji w nowej edycji technicznej i technologicznej. S-500 to system piątej generacji, który zapewni również ochronę przeciwrakietową. Pracujemy nad przekroczeniem osiągnięć, które Amerykanie wdrożyli w mobilnych wyrzutniach rakiet THAAD. S-500 musi zwiększyć możliwości obrony przeciwlotniczej. Będzie miał zupełnie inną konstrukcję w stosunku do S-400, a także nowe radary i komputery oraz nowe kierowane pociski przeciwlotnicze”.

Tass/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz