Rosja przygotowuje się do przyjęcia do służby systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej S-500. Broń zacznie działać nie wcześniej niż w 2021 roku – poinformował w czwartek portal Army Recognition.

Jak poinformował w czwartek portal Army Recogniton, Rosjanie mają przygotowywać się do przyjęcia systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej w 2021 roku.

Próby S-500 napotykają na trudności, ponieważ większość testów takiej broni w Związku Radzieckim odbywała się na poligonach, które obecnie znajdują się w krajach sąsiednich. „W Rosji nie ma właściwego zasięgu dla prób obrony przeciwrakietowej. Dostępne zakresy mają kilka ograniczeń dla prób obrony przeciwlotniczej  i systemów obrony przeciwrakietowej” – portal powołuje się na źródło Gazety.ru.

Zobacz też: Chiński portal: S-500 przewyższa wszystkie pozostałe systemy obrony rakietowej

Rosja rozwija sieć zasięgu w tym kraju, ale jest to długa i kosztowna praca. Dostawy S-500 są opóźnione z powodu niewystarczającego zasięgu. „Zadanie przetestowania broni w kosmosie z odpowiednimi celami jeszcze nie zostało wykonane. Nie ma problemów technicznych z S-500. Jednak rok 2021 jest zbyt optymistycznym terminem przyjęcia obu broni do użytku” – poinformował źródło.

S-500 Prometeusz został zaprojektowany przez Almaz-Antiej jako nowa generacja broni przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. S-500 stosuje osobną metodę niszczenia celów balistycznych i aerodynamicznych. Główny projektant Almaz-Antiej Pavel Sozinov poinformował: „S-500 to nie tylko powtórzenie poprzednich generacji w nowej edycji technicznej i technologicznej. S-500 to system piątej generacji, który zapewni również ochronę przeciwrakietową. Pracujemy nad przekroczeniem osiągnięć które Amerykanie wdrożyli w mobilnych wyrzutniach rakiet THAAD. S-500 musi zwiększyć możliwości obrony przeciwlotniczej. Będzie miał zupełnie inną konstrukcję w stosunku do S-400, a także nowe radary i komputery oraz nowe kierowane pociski przeciwlotnicze”.

Zobacz też: The National Interest o zdolnościach bojowych S-500

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak przekonywał, dla systemu ważne jest wsparcie technologiczne. S-500 to duży program naukowy i technologiczny, a nie projekt z gotowymi elementami. „Oczywiste jest, że zaawansowana platforma technologiczna jest niezbędna do wytworzenia unikalnych cech mobilnej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Mamy ją”.

Jeśli chodzi o system rakiet balistycznych, system korzysta z rakiet Nudol,  pociski są uzbrojone w głowice nuklearne i konwencjonalne. pobliżu. Portal podaje, że uruchomienie testów Nudola odbyło się w 2014 roku w porcie kosmicznym Plesetsk w regionie Archangielska.

Zobacz też: Rosja: Turcja nie może odsprzedać systemu S-400 bez naszej zgody

Kresy.pl/Army Recognition

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz