Skuteczność operacyjna rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwpowietrznej S-500 zdecydowanie przewyższa jakikolwiek inny czynny system obrony rakietowej na świecie, twierdzi chiński portal informacyjny Sina

W analizie systemu, zawierającej niepotwierdzone dane o jego maksymalnym zasięgu ponad 500 kilometrów i zdolności jednoczesnego śledzenia co najmniej 10 pocisków poruszających się z prędkością 20 mach (ok. 24 tysięcy km/h), Sina podkreśla, że S-500 ma zdolności obronne przeciwko dosłownie wszystkim obiektom latającym, włączając w to drony bezzałogowe i pociski manewrujące lecące na niskim pułapie. Zestawy najnowszej generacji  mają również posiadać zdolność przechwytywania ataków z kosmosu.

W porównaniu do S-400, system S-500 jest wyposażony w nowy, niezwykle potężny radar o zasięgu 150-200km.

Co więcej, Sina spekuluje, że nowy system będzie posiadał nową konfigurację sześciu wyrzutni rakiet.

Dla porównania, jak zauważa portal, S-400 posiada cztery wyrzutnie rakiet zdolne do przechwytywania jednocześnie maksymalnie 6 celów poruszających się z prędkością 6 mach na dystansie 400km.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Więcej o nowym systemie S-500 pisaliśmy tutaj.

Według Sina, obecna generacja systemu, S-400, ostatnio bardzo zyskała na popularności, po części dzięki „darmowej reklamie” spowodowanej zakazem kupna tego systemu, wprowadzonym przez USA dla swoich sojuszników. Po tych działaniach Waszyngtonu, nawet niektóre kraje, które nie były zainteresowane systemem obrony powietrznej, zaczęły sprawdzać możliwości S-400.

Produkcja nowego systemu, którego charakterystyka wciąż owiana jest tajemnicą, rozpoczęła się w tym roku, a produkcja masowa wystartuje w I połowie 2020 roku. S-500 jest intensywnie testowany przez rosyjskie wojsko.

W zeszłym tygodniu Siergiej Czemezow, prezes rosyjskiego giganta zbrojeniowego Rostech, powiedział, że gdy tylko ruszy masowa produkcja systemu S-500, priorytetem będzie dostarczenie go na wyposażenie armii rosyjskiej. Odrzucił on możliwość eksportu do innych państw przez co najmniej 5 lat. Według niego, S-400 cieszysz się „wielkim powodzeniem”.

S-400 jest obecnie najbardziej zaawansowanym, mobilnym systemem obrony powietrznej, w czynnej służbie, w arsenale rosyjskim. Oprócz Rosji, używany jest także przez armie Białorusi, Chin i ostatnio także Turcji. Indie podpisały niedawno umowę wartą 5 mld dolarów na dostawy systemu w ciągu najbliższych kilku lat.

Czytaj także: Kolejne partie S-400 dostarczone do Turcji

Almasdarnews.com / Mbs.news / Sputnik / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz