Korea Aerospace Industries i Israel Aerospace Industries podpisały memorandum, które ma na celu zainstalowanie amunicji krążącej w śmigłowcach – poinformował w piątek portal Defense News.

Jak poinformował w piątek portal Defense News, Korea Aerospace Industries (KAI) i Israel Aerospace Industries (IAI) podpisały memorandum, które ma na celu połączenie helikopterów z amunicją krążącą.

Testy są na wczesnym etapie i będą się odbywały na przestrzeni najbliższych pięciu lat.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

KAI nie odpowiedziało na prośbę Defense News o dalsze rozwinięcie tematu, a IAI nie rozwinęło się poza ich początkowe oświadczenie, twierdząc, że jest to dopiero wczesny etap współpracy przemysłowej. Firmy nie wskazały również, czy wysiłek obejmie istniejący system, czy nową amunicję krążącą.

Według informacji medialnych koreańska firma opracuje swój lekki uzbrojony śmigłowiec, mając na uwadze koncepcję pracy zespołowej z IAI.

„System pozwoli pilotom na zbliżanie się i uruchamianie bezzałogowych, uzbrojonych statków powietrznych, które będą ostrzeliwać lub bombardować cele wroga bez stwarzania ryzyka dla samych pilotów” – powiedział przedstawiciel KAI Han Jeong-eun, według koreańskiego dziennika JoongAng Daily.

Prezes i dyrektor generalny IAI, Boaz Levy, powiedział, że notatka ogłoszona 3 marca „jest kolejnym kamieniem milowym w naszej rozwijającej się współpracy z KAI”.

Zobacz też: Izraelska firma przedstawiła drony kapsułowe, które mogą być obsługiwane przez jednego żołnierza [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„IAI od dawna współpracuje z Republiką Korei i lokalnymi branżami. Cieszymy się, że możemy dołączyć do KAI, jednej z wiodących koreańskich firm, aby zbadać przyszłe możliwości” – powiedział. Dodał, że połączenie doświadczenia IAI w zakresie amunicji krążącej i technologii KAI stworzy możliwości ulepszenia rozwiązania na przyszłym polu bitwy.

Amunicja krążąca jest nazywana dronami kamikadze bo może być użyta do zderzania się z celami.

Prezes i dyrektor generalny KAI, Ahn Hyun-ho, podkreślił znaczenie partnerstwa KAI-IAI zarówno dla projektów obronnych, jak i komercyjnych. „Dzięki połączeniu krajowych technologii lotniczych i doskonałej technologii bezzałogowych systemów powietrznych IAI, IAI i KAI zapewniłyby przyczółek dla innowacji, takich jak wzmocnienie siły obronnej Republiki Korei i komercjalizacja eksportu w przyszłości”.

Zobacz też: Korea Południowa i USA opracują wspólną strategię w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

Kresy.pl/Defense News

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz