Korea Aerospace Industries i Israel Aerospace Industries podpisały memorandum, które ma na celu zainstalowanie amunicji krążącej w śmigłowcach – poinformował w piątek portal Defense News.

Jak poinformował w piątek portal Defense News, Korea Aerospace Industries (KAI) i Israel Aerospace Industries (IAI) podpisały memorandum, które ma na celu połączenie helikopterów z amunicją krążącą.

Testy są na wczesnym etapie i będą się odbywały na przestrzeni najbliższych pięciu lat.

KAI nie odpowiedziało na prośbę Defense News o dalsze rozwinięcie tematu, a IAI nie rozwinęło się poza ich początkowe oświadczenie, twierdząc, że jest to dopiero wczesny etap współpracy przemysłowej. Firmy nie wskazały również, czy wysiłek obejmie istniejący system, czy nową amunicję krążącą.

Według informacji medialnych koreańska firma opracuje swój lekki uzbrojony śmigłowiec, mając na uwadze koncepcję pracy zespołowej z IAI.

„System pozwoli pilotom na zbliżanie się i uruchamianie bezzałogowych, uzbrojonych statków powietrznych, które będą ostrzeliwać lub bombardować cele wroga bez stwarzania ryzyka dla samych pilotów” – powiedział przedstawiciel KAI Han Jeong-eun, według koreańskiego dziennika JoongAng Daily.

Prezes i dyrektor generalny IAI, Boaz Levy, powiedział, że notatka ogłoszona 3 marca „jest kolejnym kamieniem milowym w naszej rozwijającej się współpracy z KAI”.

Zobacz też: Izraelska firma przedstawiła drony kapsułowe, które mogą być obsługiwane przez jednego żołnierza [+VIDEO]

„IAI od dawna współpracuje z Republiką Korei i lokalnymi branżami. Cieszymy się, że możemy dołączyć do KAI, jednej z wiodących koreańskich firm, aby zbadać przyszłe możliwości” – powiedział. Dodał, że połączenie doświadczenia IAI w zakresie amunicji krążącej i technologii KAI stworzy możliwości ulepszenia rozwiązania na przyszłym polu bitwy.

Amunicja krążąca jest nazywana dronami kamikadze bo może być użyta do zderzania się z celami.

Prezes i dyrektor generalny KAI, Ahn Hyun-ho, podkreślił znaczenie partnerstwa KAI-IAI zarówno dla projektów obronnych, jak i komercyjnych. „Dzięki połączeniu krajowych technologii lotniczych i doskonałej technologii bezzałogowych systemów powietrznych IAI, IAI i KAI zapewniłyby przyczółek dla innowacji, takich jak wzmocnienie siły obronnej Republiki Korei i komercjalizacja eksportu w przyszłości”.

Zobacz też: Korea Południowa i USA opracują wspólną strategię w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

Kresy.pl/Defense News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply