Rzecznik izraelskiej armii przedstawił nagrania wideo ataku Izraelczyków na posterunki syryjskiej armii w pobliżu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan.

Jak powiedział rzecznik izraelskiej armii w środę w nocy izraelskie samoloty ostrzelały posterunki syryjskiej armii położone przy granicy okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan. Trzy posterunki miały zostać zniszczone. Atak miał być odwetem za pojawienie się syryjskiego drona nad terenem kontrolowanym przez Izraelczyków. Rzecznik izraelskiej armii zapowiedział, że będzie ona reagowała w ten sposób na “łamanie izraelskiej suwerenności”.

Syryjska agencja informacyjna SANA poinformowała, że ataki miały miejsce w okolicy wsi Chader i Tel Krum Dżerba. Syrjyczycy twierdzą, że ich obrona przeciwlotnicza odparła atak.

Zgodnie z prawem międzynarodowym Wzgórza Golan są częścią terytorium Syrii. Od 1967 r. ich obszar jest okupowany przez Izrael, który w 1981 r. jednostronnie anektował Wzgórza Golan co nie jest uznawane przez społeczność międzynarodową. Teren ten jest używany przez Izraelczyków do akcji przeciwko władzom i armii Syrii od początku konfliktu zbrojnego w tym państwie. W grę wchodzą nie tylko ataki rakietowe ale też wspieranie antyrządowych, w tym dżihadystycznych ugrupowań zbrojnych w sąsiedniej syryjskiej prowincji.

Ogłoszony dziś atak nie był jedynym przeprowadzonym przez Izraelczyków w ciągu ostatnich kilku dni. W niedzielę izraelskie samoloty ostrzelały syryjską bazę lotniczą w prowincji Homs w głębi Syrii.

 

ria.ru/almasdarnews.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply