Departament Obrony USA zabrania pilotom Sił Powietrznych Izraela (IAF) z zagranicznymi paszportami korzystania z myśliwców F-35 w obawie przed wyciekami informacji i technologii.

Jak poinformował w piątek The Jerusalem Post, Departament Obrony USA zabrania pilotom Sił Powietrznych Izraela (IAF) z zagranicznymi paszportami korzystania z myśliwców F-35 w obawie przed wyciekami informacji i technologii.

To posunięcie Stanów Zjednoczonych wynika z coraz większego nacisku na bezpieczeństwo informacji i ochronę interesów USA. W rezultacie źródła twierdzą, że IAF zaakceptowała to zastrzeżenie i zrezygnowała z przydzielania pilotów do samolotów F-35 Adir.

Przedstawiciele rządu USA skontaktowali się z IDF i wyrazili zaniepokojenie faktem, że izraelskie wojsko ma samochody wyprodukowane w Chinach, które są używane przez oficerów IDF.

Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie, że chińskie samochody z zaawansowanymi systemami multimedialnymi mają dostęp do poufnych informacji z telefonów komórkowych oficerów IDF i przechowywać je w sieci dla chińskiego wywiadu.

Jednak w tej kwestii osiągnięto kompromis, przesyłając poufne informacje do izraelskiego systemu.

F-35 Adir to “dedykowana” wersja samolotu myśliwskiego F-35. Został zbudowany w zakładach firmy Lockheed w Fort Worth w Teksasie. Myśliwiec był wcześniej wykorzystywany w czasie wstępnych testów, prowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych

Kresy.pl/The Jerusalem Post

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply