Facebook zablokował oficjalne konto rosyjskiej delegacji na rozmowy o bezpieczeństwie wojskowym i kontroli zbrojeń w Wiedniu, poinformował w niedzielę w rozmowie z redakcją TASS Konstantin Gawriłow, który przewodniczy rosyjskiej delegacji.

Jak przekazała w niedzielę agencja prasowa Tass, Facebook zablokował oficjalne konto rosyjskiej delegacji na rozmowy o bezpieczeństwie wojskowym i kontroli zbrojeń w Wiedniu. Poinformował o tym Konstantin Gawriłow, który przewodniczy rosyjskiej delegacji.

„Facebook zablokował konto delegacji w piątek, podając jako powód niedozwolone treści” – powiedział, dodając, że delegacja przesyłała jedynie oświadczenia rosyjskich przywódców i rosyjskiego MSZ.

Zobacz też: Facebook ostrzega Kresy.pl – koncern twierdzi, że historyczne zdjęcie Goebbelsa łamie regulamin

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8487.32 PLN    (38.57%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Warto przypomnieć że, 5 stycznia br. profil partii politycznej Konfederacja w serwisie społecznościowym Facebook przestał działać. Firma Meta w wydanym oświadczeniu powiadomiła, że strona Konfederacji została usunięta, ponieważ „wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”. W odpowiedzi Konfederacja przekazała, że Facebook w ciągu ostatniego roku trzy razy kwestionował materiały zamieszczane przez partię. Jednym z nich był wywiad w Polsat News z prof. Kuną, drugim – zdjęcie sklepu w Rumunii pokazujące segregację szczepionych i niezaszczepionych rzekomo będące „fejkiem” (partia twierdzi, że takim nie było), a trzecim – tweet posła Roberta Winnickiego krytykujący oświadczenie szefa MSZ Izraela Jaira Lapida dot. przyjęcia przez Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Ostatni z nich pochodził z listopada ub. roku. Konfederacja zapewniała, że od tamtego czasu aż do usunięcia konta nie otrzymywała żadnych ostrzeżeń od Facebooka.

Konfederacja zgłosiła też projekt ustawy, która „ma dać Państwowej Komisji Wyborczej możliwość karania platform za cenzurę prewencyjną”.

Konfederacja ogłosiła utworzenie nowego profilu na Facebooku – „Konfederacja – Koło Poselskie” – we wtorek rano. Ugrupowanie zapowiedziało także podjęcie kroków prawnych wobec właściciela Facebooka, firmy Meta, w związku z usunięciem jego profilu przed kilkoma dniami. Jednak profil jej koła poselskiego został usunięty przez administrację serwisu społecznościowego Facebook. Jako powód skasowania konta wskazano niezgodność ze Standardami Społeczności Facebooka.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz