Konfederacja utworzyła nowy profil na Facebooku – „Konfederacja – Koło Poselskie”. Ugrupowanie zapowiada także kroki prawne wobec amerykańskiego giganta.

Podjęliśmy decyzję, iż jako koło poselskie Konfederacja, chcąc komunikować się z naszymi wyborcami i sympatykami, uruchamiamy oficjalny profil na Facebooku. To nie znaczy, że partia rezygnuje ze starań, by odzyskać swój profil – oświadczył w czasie wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Bosak. Bosak zapowiedział także pozew cywilny przeciwko Facebookowi.

Nowy profil nosi nazwę – „Konfederacja – Koło Poselskie”. „To profil założony przez 11 posłów Konfederacji. Miejsce, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie nasze działania”- oświadczył poseł Artur Dziambor.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Komisarz UE: Media społecznościowe powinny podlegać odpowiednim regulacjom prawnym

Wcześniej Krzysztof Bosak odniósł się na antenie Polsat News do sprawy zablokowania profilu Konfederacji na Facebooku. „Jeżeli na portalu jest 18 mln Polaków, to nie wyobrażam sobie prowadzenia w sposób uczciwy i wyrównany kampanii wyborczych, komunikacji politycznej, jeśli nam to będzie zabrane. Przypomnę, że profil Konfederacji był najpopularniejszym profilem w Polsce, spośród partii politycznych. Śledziło go prawie 700 tys. ludzi, osiągał wielomilionowe zasięgi. To jest rażący przykład cenzury politycznej i ingerencji w demokrację” – podkreślił poseł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Mamy zamiar pozwać Facebooka jeżeli nie przywrócą profilu” – zapowiedział. Bosak przypomniał, że Konfederacja zgłosiła projekt ustawy, która „ma dać Państwowej Komisji Wyborczej możliwość karania platform za cenzurę prewencyjną”.

Dodał, że Konfederacja oczekuje, że „rząd uchwali w Polsce prawo gwarantujące wolność słowa”.

Konfederacja zaprezentowała w piątek projekt ustawy nakładający olbrzymie kary finansowe za cenzurę partii politycznych ze strony mediów społecznościowych.

Zobacz także: Twitter zablokował konto Trumpa – na stałe

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

5 stycznia br. profil partii politycznej Konfederacja w serwisie społecznościowym Facebook przestał działać. Właściciel Facebooka, firma Meta, w wydanym oświadczeniu powiadomiła, że strona Konfederacji została usunięta, ponieważ „wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”.

Zobacz także: Ordo Iuris apeluje do premiera o podjęcie zdecydowanych działań zapobiegających cenzurze w mediach społecznościowych

wiadomosci.onet.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz