Facebook ponownie usunął konto Konfederacji

Profil Koła Poselskiego Konfederacji istniał na Facebooku tylko kilka godzin. Został usunięty podobnie jak wcześniejsze konto partii Konfederacja.

Partia Konfederacja Wolność i Niepodległość poinformowała we wtorek wieczorem, że profil jej koła poselskiego został usunięty przez administrację serwisu społecznościowego Facebook. Jako powód skasowania konta wskazano niezgodność ze Standardami Społeczności Facebooka.

Konto koła poselskiego Konfederacji istniało tylko kilka godzin. Partia twierdzi, że zostało usunięte bez żadnych uwag co do zamieszczanych treści i ostrzeżeń.

“No to niech mi ktoś wytłumaczyć jakie standardy społeczności zostały złamane tym razem? Jaki punkt regulaminu?” – pytał na Twitterze przewodniczący koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza. Poseł podkreślał, że konto zostało założone przez “inny byt prawny” niż partia Konfederacja.

Konfederacja ogłosiła utworzenie nowego profilu na Facebooku – „Konfederacja – Koło Poselskie” – we wtorek rano. Ugrupowanie zapowiedziało także podjęcie kroków prawnych wobec właściciela Facebooka, firmy Meta, w związku z usunięciem jego profilu przed kilkoma dniami.

Jak podawaliśmy, 5 stycznia br. profil partii politycznej Konfederacja w serwisie społecznościowym Facebook przestał działać. Firma Meta w wydanym oświadczeniu powiadomiła, że strona Konfederacji została usunięta, ponieważ „wielokrotnie naruszała standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści”. W odpowiedzi Konfederacja przekazała, że Facebook w ciągu ostatniego roku trzy razy kwestionował materiały zamieszczane przez partię. Jednym z nich był wywiad w Polsat News z prof. Kuną, drugim – zdjęcie sklepu w Rumunii pokazujące segregację szczepionych i niezaszczepionych rzekomo będące “fejkiem” (partia twierdzi, że takim nie było), a trzecim – tweet posła Roberta Winnickiego krytykujący oświadczenie szefa MSZ Izraela Jaira Lapida dot. przyjęcia przez Sejm nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Ostatni z nich pochodził z listopada ub. roku. Konfederacja zapewniała, że od tamtego czasu aż do usunięcia konta nie otrzymywała żadnych ostrzeżeń od Facebooka.

Konfederacja zgłosiła też projekt ustawy, która „ma dać Państwowej Komisji Wyborczej możliwość karania platform za cenzurę prewencyjną”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply