Grupa holenderskich ekspertów złożyła petycję do Izby Reprezentantów swojego kraju, która wzywa aby kobiety uznane za niezdolne do rodzicielstwa z powodu uzależnienia, zdrowia psychicznego lub niepełnosprawności umysłowej otrzymały obowiązkowy zastrzyk lub implant antykoncepcyjny w celu zapobieżenia ciąży – poinformował we wtorek portal Iam Expat.

Jak poinformował we wtorek portal Iam Expat, do holenderskiej Izby Reprezentantów wpłynęła petycja wzywająca, aby kobiety uznane za niezdolne do rodzicielstwa z powodu uzależnienia, zdrowia psychicznego lub niepełnosprawności umysłowej otrzymały obowiązkowy zastrzyk lub implant antykoncepcyjny w celu zapobieżenia ciąży.

Grupa, znana jako Stały Komitet ds. Obowiązkowej Antykoncepcji, została założona przez Ceesa de Groot, byłego sędziego sądu dla nieletnich i byłego wiceprezesa sądu rejonowego w Rotterdamie. Proponowana ustawa ma poparcie wielu ekspertów, w tym emerytowanego profesora etyki lekarskiej i byłej minister Heleen Dupuis.

Zobacz też: Te firmy wsparły proaborcyjne protesty

Projekt ma na celu przyznanie służbom ochrony dzieci i prokuraturze uprawnienia do zwrócenia się do sądu o nałożenie obowiązkowej antykoncepcji na osobę uznaną za nieprzygotowaną lub nieodpowiednią do rodzicielstwa.

Zgodnie z propozycją uprawnienie to będzie wykorzystywane wobec osób z nałogami, wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C, nosicieli HIV, posiadających choroby psychiczne, upośledzenie umysłowe lub historie molestowania dzieci.

Zwolennicy proponowanej ustawy przytoczyli przykłady, w których można by ją wykorzystać, a członkowie grupy ekspertów twierdzą, że w całej Holandii są setki kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji, które mogłyby odnieść korzyści z proponowanych przepisów. Dupuis powiedziała, że ​​pracując jako przewodnicząca Stowarzyszenia Opieki nad Niepełnosprawnymi w Holandii spotkała szereg kobiet, u których udowodniono, że nie są w stanie wychować dziecka, ale nadal chciały zajść w ciążę – jej zdaniem to prawo byłoby zatem mniejszym złem.

Zobacz też: Papież Franciszek wezwał Polaków, by szanowali ludzkie życie

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ockje Tellegen, członek Ludowej Partii Wolności i Demokracji, powiedział: „Dzieci muszą być chronione, czasami niestety także przed rodzicami. Nie mogą tego zrobić sami, więc jest to zadanie dla rządu. Lekarze i sędziowie mogą już doradzać w zakresie antykoncepcji. Powstaje zatem pytanie, czy konieczne jest odrębne prawo”.

Jak przekazał portal Polsat News, minister zdrowia Holandii Hugo de Jonge, lider partii Apel Chrześcijańsko-Demokratyczny miał powiedzieć: „Okoliczności, w jakich niektóre dzieci przychodzą na świat, można nazwać wręcz przykrymi. Dlatego jestem i wciąż będę orędownikiem zapobiegania rodzicielstwu wśród osób do niego niezdolnych. W niektórych przypadkach wskazane jest, aby w ogóle zapobiegać ciąży”.

Kresy.pl/Iam Expat/Polsat News
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz