Carrefour wprowadza ukraińskie artykuły do kolejnych sklepów w Polsce

Sieć hiper- i supermarketów Carrefour wprowadza tzw. półkę ukraińską do kolejnych sklepów w Polsce. Chce przyciągnąć tym Ukraińców, których jest w naszym kraju coraz więcej.

Pierwsze „półki ukraińskie” w ramach sekcji Kuchnie Świata e marketach Carrefour w Polsce pojawiły się w ubiegłym roku, po testach konsumenckich z udziałem klientów z Polski i Ukrainy. Znalazły się tam wybrane ukraińskie produkty, najwyżej ocenione przez badanych. W ostatnich miesiącach produkty ukraińskie są wprowadzane do kolejnych sklepów tej sieci. Według portalu wiadomoscihandlowe.pl, jest to już 31 hipermarketów w całym kraju, a także w wybranych supermarketach. Firma zapowiada, że liczba ta będzie zwiększana.Obecnie do nabycia jest blisko 40 artykułów ukraińskich. Są to głównie słodycze i słone przekąski, które cieszą się największym zainteresowaniem, a także przetwory i kawa. Sieć zaznacza, że niebawem liczba takich artykułów jeszcze wzrośnie. Podkreśla przy tym, że wszystkie posiadają wymagane certyfikaty unijne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Carrefour nie kryje się z tym, że wdrożenie „półki ukraińskiej” ściśle wiąże się z z rosnącą liczbą mieszkających i pracujących w Polsce Ukraińców. Portal wiadomoscihandlowe.pl podaje szacunki, według których w 2017 roku w naszym kraju legalnie pracowało 2 mln osób obywateli Ukrainy, a w tym roku ich liczba może przekroczyć 3 mln. Są oni zatrudniani m.in. w handlu detalicznym, co chce wykorzystać sieć Carrefour. Jak informuje biuro prasowe firmy: „wyzwania związane z rekrutacją i retencją pracowników w tak wymagającej branży jak handel detaliczny sprawiają, że jako pracodawca otwieramy nowe możliwości zarówno dla firmy, jak i lokalnych społeczności, oferując zatrudnienie i rozwój”.

Carrefour nie podaje, ilu Ukraińców pracuje w sklepach i magazynach tej sieci w Polsce (łącznie zatrudnionych jest niemal 16 tys. osób). Wiadomo jednak, że jest ich tam coraz więcej.

– Co prawda zatrudnianie pracowników spoza Polski wiąże się z wymogami administracyjnymi, ale w sytuacji, kiedy naszą ofertę chce przyjąć obywatel Ukrainy z odpowiednimi kompetencjami, staramy się znaleźć dobre rozwiązanie – informuje biuro prasowe Carrefoura. – Ze względu na międzynarodowy charakter Grupy Carrefour, multikulturowe środowisko pracy jest częścią naszego modelu biznesowego.

Przeczytaj: Ukraińskie napisy w Castoramie w Chełmie

W końcu ub. roku informowaliśmy, że Ukraińcy otwierają w Polsce sklepy z ukraińską żywnością. W Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim otworzono sklepy Ukrainoczka. Markety te proponują produkty żywnościowe z Ukrainy i nastawiają się na rzeszę Ukraińców, którzy są już w Polsce.

Przeczytaj: Klient skarży się na sklep: ukraińska obsługa nie znała polskiego

Czytaj także: Biletomaty we Wrocławiu i w Poznaniu z ukraińską wersją językową

wiadomoscihandlowe.pl / businessinsider.com.pl / Kresy.pl

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    W jaki sposób nauczyć władze hipermarketu szacunku dla kraju, w którym funkcjonuje ?? Oczywiście uderzając po kieszeni. Przestaję kupować w tym markecie i rzucam hasło wśród jak największej ilości osób, które znam ( a one wśród swoich znajomych): „Nie kupuję w sklepie wspierającym bestialców banderowskich”. Za parę miesięcy Carrefour zmieni politykę, gdyż motłoszek gustuje w towarach najtańszych typu niezjadliwe nawet przez polskie psy (sprawdziłem, nie chciały nawet się do nich zbliżyć) parówki z Biedronki. Sieć komórkowa Play straciła na mariażu ze stepowymi miliony klientów, Getin Bank również. Czas na francuski markecik..