Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu kolejnego obywatela Ukrainy, który brał udział w przemycie nielegalnych imigrantów. Dzień wcześniej SG informowała o zatrzymaniu 3 tzw. kurierów z Ukrainy. Grozi im 8 lat więzienia.

Na odcinku ochranianym przez placówkę SG Białowieża zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził dwóch nielegalnych imigrantów – ob. Iranu i ob. Afganistanu – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek.

Dzień wcześniej – w niedzielę – Straż Graniczna poinformowała o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, którzy przewozili lub dopiero jechali po łącznie 30 nielegalnych imigrantów.

Tzw. kurierom grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Także w piątek na odcinku ochranianym przez placówkę SG Narewka zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalnych imigrantów z Afganistanu.

Wcześniej podawaliśmy, że funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, prowadząc planowane przez Placówkę SG w Zakopanem działania graniczne, dokonali kontroli drogowej samochodu marki Ford S Max na polskich numerach rejestracyjnych. W jej wyniku wewnątrz pojazdu ujawnili kierowcę (obywatela Ukrainy) oraz 12 obywateli Turcji.

Zobacz także: Straż Graniczna ratowała imigrantów na bagnach. Lewicowi aktywiści utrudniali działania

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply