Głównym problemem sił rosyjskich na Ukrainie jest brak rotacji – uważa brytyjski wywiad. “Toczą intensywne walki od ponad ośmiu tygodni” – czytamy.

Brytyjskie ministerstwo obrony podało we wtorkowej aktualizacji wywiadowczej, że działania bojowe na południowym odcinku frontu koncentrują się w pobliżu miasteczka Orichiw w regionie zaporoskim oraz w zachodniej części obwodu donieckiego, w pobliżu Wełykiej Nowosiłki. Brytyjczycy podkreślają, że rosyjskie zgrupowania walczące na tych terenach, m.in. 58. i 5. armia ogólnowojskowa, są wyczerpane ciągłym odpieraniem szturmów.

Jak dodano, problemem Rosjan jest też prawdopodobnie brak odpowiedniej koordynacji pomiędzy formacjami pochodzącymi z różnych okręgów wojskowych.

Brytyjski wywiad wskazuje też na inne problemy strony rosyjskiej, m.in. na brak odpowiednich rezerw, niedobory amunicji artyleryjskiej i problemy z zabezpieczeniem flanek podczas operacji obronnych.

Dzień wcześniej resort obrony Wielkiej Brytanii podkreślał, że priorytetem Kremla jest szybkie powołanie jak największej liczby osób do sił zbrojnych.

Zobacz także: Minister obrony Ukrainy: Kontrofensywa się spóźnia, ale przebiega zgodnie z planem

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply