Przedstawiciele branży fitness oraz właściciele aquaparków, basenów i solariów domagają się pokrycia procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok, dopłat powiązanych ze średnimi miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące oraz otwarcia branży 24 października bieżącego roku – takie postulaty zostały zaprezentowane podczas poniedziałkowego spotkania z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT).

W poniedziałkowym komunikacie resortu czytamy, że branża fitness oczekuje wsparcia finansowego poprzez pokrycie procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok. Domaga się także dopłat powiązanych ze średnimi miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące. Przedstawiciele branży uważają, że prawo do wsparcia finansowego powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16.10.2020 r. Są zdania, że otwarcie branży powinno się odbyć w możliwie najszybszym terminie, tj. 24.10.2020 r.

Przedstawiciele wszystkich branż zadeklarowali też wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wzięli udział m.in.: Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz – rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR, a także przedstawiciele branży fitness, m.in. Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą adresowaną do pacjentów, a także w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego oraz dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Protest branży fitness odbył się w sobotę w Warszawie. Uczestnicy protestowali przeciwko decyzjom rządu przewidującym zamknięcie siłowni i klubów fitness z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Zobacz także: Premier Morawiecki dopuszcza dalsze obostrzenia przeciwepidemiczne

gov.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz