Od 1 lutego 2022 roku na osoby niezaszczepione przeciwko koronawirusowi władze będą mogły nałożyć grzywnę do 3600 euro. Grzywna do 1450 euro grozić będzie osobom, które nie zaszczepią się dawką „przypominającą”. Taki poziom kary można znaleźć w projekcie ustawy Ministerstwa Zdrowia, która ma na celu wprowadzenie wymogu szczepień w systemie ochrony zdrowia.

W Austrii już zapowiedziano przyśpieszenie tempa szczepień. Trzecia dawka szczepionki zalecana jest już po 4 miesiącach od pełnego zaszczepienia.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Dodatkowo „Zielona Przepustka” (paszport sanitarny) będzie ważna jedynie przez 7 miesięcy. Wedle dotychczasowych ustaleń miała być ona ważna przez dziewięć miesięcy od daty pełnego zaszczepienia.

Jak informowaliśmy, około 30 tys. przeciwników obostrzeń protestowało na ulicach Wiednia przeciwko wprowadzonemu w Austrii w piątek 10-dniowemu zamknięciu (tzw. lockdownowi) i obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19.

Demonstranci (głównie zwolennicy Austriackiej Partii Wolności – FPÖ) manifestowali swój sprzeciw wobec decyzji rządu o wprowadzeniu od najbliższego poniedziałku serii obostrzeń, jak zakaz opuszczania domu poza wyjściem na zakupy spożywcze, po poradę lekarską i z potrzeby wykonania ćwiczeń fizycznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wiedeńczykom nie spodobało się także odwołanie imprez kulturalnych, zamknięcie punktów handlowych poza oferującymi produkty żywnościowe i nałożenie obowiązku szczepienia przeciw COVID-19 na wszystkich, dla których preparaty są dostępne. Austria jako pierwszy kraj europejski ponownie wprowadziła tzw. lockdown.

CZYTAJ TAKŻE: W Australii i całej Europie wybuchły ogromne protesty przeciwko obostrzeniom [+WIDEO]

Kresy.pl / heute.at

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz