Przy squacie Rigaer Strasse 94 w Berlinie doszło w środę do zamieszek. Lewicowi ekstremiści zaatakowali funkcjonariuszy. Płonęły barykady, są ranni policjanci. Policja użyła armatki wodnej.

Barykady, z których część płonęła, składały się ze śmieci, rowerów i drutu kolczastego – informuje dziennik “Welt”. Lewicowi bojówkarze rzucali kamieniami w policję. “Rozpoczęła się obrona Rigaers94” – deklarowali w mediach społecznościowych lewicowi aktywiści skupieni wokół squatu. Zamieszki są spowodowane zapowiedzią kontroli przeciwpożarowej w squacie przy Rigaer Strasse 94 w Berlinie. W starciach brało udział kilkudziesięciu aktywistów.

Informacje “Welt” wskazują, że niektórzy policjanci odnieśli rany. Pobliskie tory tramwajowe zostały zablokowane odpadami wielkogabarytowymi, układanymi przez lewicowych bojówkarzy.

Lewicowi aktywiści okupujący “Rigaer 94” od dawna zgłaszają sprzeciw wobec kontroli przeciwpożarowej. Oskarżają właściciela i policję o chęć szturmu na budynek oraz zniszczenia wyposażenia, w celu ogłoszenia, że budynek nie nadaje się do zamieszkania i ewakuowania ich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: ONZ wycofuje się z poparcia dla Antify

Squat jest symbolem lewicowej sceny ekstremistycznej w Berlinie. Lewicowi bojówkarze często wycofują się do tego budynku po atakach na policjantów na ulicy. “Większość mieszkań jest wynajmowana. Jednak nie jest jasne, kto teraz tam mieszka. Właścicielowi domu, policji i odpowiednim władzom od dawna odmawia się wejścia” – pisze w środę dziennik “Welt”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Grupy Antify wielokrotnie dopuszczały się aktów przemocy na ulicach niemieckich miast. W marcu ubiegłego roku informowaliśmy np. o podpaleniu samochodu jednego z liderów niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD), którego prawdopodobnie dopuścili się lewicowi ekstremiści z Antify.

Zobacz także: Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją [Video]

Czytaj także: Niemcy: “Zieloni” znów wyrażają poparcie dla działań lewicowych bojówkarzy z Antify

welt.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply