W czwartek oburzenie wywołał twett puszczony przez niemiecką, lewicową organizację „Zielona Młodzież” (Grune Jugend – „GJ”). Z wpisu wynikało, że przedstawiciele niemieckiej organizacji solidaryzują się z Antifą i popierają jej działania. Uważają także, że lewicowi ekstremiści nie dopuszczają się przemocy.

Czwartkowy wpis „Zielonej Młodzieży” (GJ) był odpowiedzią na tweet organizacji „Junge Liberale”, która opublikowała zdjęcie budynku, podpalonego prawdopodobnie przez lewicowych ekstremistów kilka dni wcześniej – informuje portal Junge Freiheit. Komentarz „Zielonych” sugerował, że solidaryzują się oni z Antifą i popierają jej działania. lekceważą też akty przemocy dokonywane przez lewicowych ekstremistów. Portal podaje, że wpis „GJ” wywołał duże oburzenie w niemieckiej przestrzeni internetowej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Tweet „Zielonej Młodzieży” został opisany hasztagiem „#WirsindAntifa” (jesteśmy Antifą).

Medium podkreśla, że to nie pierwszy raz, gdy przedstawiciele niemieckiej lewicy identyfikują się i bronią lewicowych ekstremistów. Czytamy, że „Zielona Młodzież” wraz innymi lewicowymi stowarzyszeniami zorganizowała w 2013 roku kampanię społeczną „Jestem Lewicowym Ekstremistą”, mającą na celu obronę działań Antify.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Środowiska lewicowe w Niemczech bardzo często wyrażały poparcie dla działań lewicowych bojówkarzy. W marcu parlamentarzystka z partii „Zielonych” sugerowała, że Antifa powinna być finansowana ze środków publicznych.

Wielokrotnie pisaliśmy o sytuacjach, w których lewicowi ekstremiści w Niemczech stosowali przemoc wobec przeciwników politycznych. W kwietniu po raz kolejny podpalono auto rodziców jednego z prawicowych parlamentarzystów. W marcu doszło do kolejnego podpalenia samochodu jednego z liderów prawicowej partii „Alternatywa dla Niemiec” (AfD). Lewicowi bojówkarze podpalili już pojazdy: zastępcy przewodniczącego AfD Beatrix von Storch (2015 ), polityka partii Uwe Junge (2017) oraz rzeczniczki – Frauke Petry (2016).

W wszystkich opisanych powyżej sytuacjach policja podejrzewa działaczy niemieckiej Antify. Z racji na polityczny charakter przestępstw, niektóre sprawy zostały przekazane niemieckiemu Centrum Obrony przed Terroryzmem i Ekstremizmem (PTAZ).

jungefreiheit.de / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz