W czwartek oburzenie wywołał twett puszczony przez niemiecką, lewicową organizację “Zielona Młodzież” (Grune Jugend – “GJ”). Z wpisu wynikało, że przedstawiciele niemieckiej organizacji solidaryzują się z Antifą i popierają jej działania. Uważają także, że lewicowi ekstremiści nie dopuszczają się przemocy.

Czwartkowy wpis “Zielonej Młodzieży” (GJ) był odpowiedzią na tweet organizacji “Junge Liberale”, która opublikowała zdjęcie budynku, podpalonego prawdopodobnie przez lewicowych ekstremistów kilka dni wcześniej – informuje portal Junge Freiheit. Komentarz “Zielonych” sugerował, że solidaryzują się oni z Antifą i popierają jej działania. lekceważą też akty przemocy dokonywane przez lewicowych ekstremistów. Portal podaje, że wpis “GJ” wywołał duże oburzenie w niemieckiej przestrzeni internetowej.

Tweet “Zielonej Młodzieży” został opisany hasztagiem “#WirsindAntifa” (jesteśmy Antifą).

Medium podkreśla, że to nie pierwszy raz, gdy przedstawiciele niemieckiej lewicy identyfikują się i bronią lewicowych ekstremistów. Czytamy, że “Zielona Młodzież” wraz innymi lewicowymi stowarzyszeniami zorganizowała w 2013 roku kampanię społeczną “Jestem Lewicowym Ekstremistą”, mającą na celu obronę działań Antify.

Środowiska lewicowe w Niemczech bardzo często wyrażały poparcie dla działań lewicowych bojówkarzy. W marcu parlamentarzystka z partii “Zielonych” sugerowała, że Antifa powinna być finansowana ze środków publicznych.

Wielokrotnie pisaliśmy o sytuacjach, w których lewicowi ekstremiści w Niemczech stosowali przemoc wobec przeciwników politycznych. W kwietniu po raz kolejny podpalono auto rodziców jednego z prawicowych parlamentarzystów. W marcu doszło do kolejnego podpalenia samochodu jednego z liderów prawicowej partii “Alternatywa dla Niemiec” (AfD). Lewicowi bojówkarze podpalili już pojazdy: zastępcy przewodniczącego AfD Beatrix von Storch (2015 ), polityka partii Uwe Junge (2017) oraz rzeczniczki – Frauke Petry (2016).

W wszystkich opisanych powyżej sytuacjach policja podejrzewa działaczy niemieckiej Antify. Z racji na polityczny charakter przestępstw, niektóre sprawy zostały przekazane niemieckiemu Centrum Obrony przed Terroryzmem i Ekstremizmem (PTAZ).

jungefreiheit.de / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply