W sobotę podczas konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski apelował o włączenie do polskiego procesu wyborczego okręgów polonijnych. Poseł Konfederacji uważa, że Polacy na kresach zostali pominięci przez rząd.

Podczas sobotniej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak – poseł Konfederacji i kandydat tej partii na prezydenta Polski – zaapelował o włączenie Polonii do procesu wyborczego w Polsce. Jego zdaniem Polacy zagranicą mogą wnieść nowe spojrzenie na politykę zagraniczną.

„Jest to spełnienie zapomnianej obietnicy ministra Dziedziczaka… hasło polonijnych okręgów wyborczych” – przekazywał. „W naszych 27 tezach konstytucyjnych jest zapowiedziana reforma systemu parlamentarnego i między innymi właśnie wybór Polaków z zagranicy do polskiego sejmu”.

Zobacz też: Radosław Sikorski zakłócił konferencję prasową Krzysztofa Bosaka [+VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7412.32 PLN    (33.69%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kandydat na prezydenta Polski przekazywał na konferencji prasowej, że dotychczasowe działania rządów w celu zintegrowania Polaków ponad granicami kończyły się zapowiedziami i frazesami, jego zdaniem Polonia ma za dużo do wniesienia żeby ją ciągle pomijać.

„Polacy spoza granic mają wiele do wniesienia do naszej debaty parlamentarnej, mam na myśli zarówno starą emigrację tą przedwojenną i powojenną, jak i nową emigrację, któa w tej chwili żyje w dużej mierze w Europie Zachodniej, jak i oczywiście mam też na myśli Polaków na kresach”.

Zobacz też: Bosak: trzeba wstrzymać polską składkę do WHO

Zdaniem Krzysztofa Bosaka, władze polskie poświęcają interesy Polaków pozostawionych za wschodnią granicą na rzecz prowadzenia swojej polityki względem byłych republik radzieckich.

„Których dobro zostaje poświęcone na ołtarzu relacji międzynarodowych, relacji politycznych. Obserwowaliśmy to niejednokrotnie, szczególnie w kontekście Polaków na Wileńszczyźnie”.

Zobacz też: W nowym sondażu Bosak na podium

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz