Najnowszy sondaż CBOS nadal pokazuje zdecydowaną przewagę urzędującego prezydenta. Natomiast zmiany poparcia następują wśród jego konkurentów.

Wyniki najnowszego sondażu CBOS podał w czwartek portal „Dziennika Gazety Prawnej”. Zgodnie z nimi urzędujący prezydent może liczyć na zwycięstwo już w pierwszej turze. Andrzeja Dudę wskazało bowiem 52 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazł się były publicysta i prowadzący program rozrywkowy w telewizji TVN Szymon Hołownia. Wybrało go 14 proc. badanych zdecydowanych na oddanie głosu na konkretnego kandydata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Największy awans odnotował Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość zdołał wyprzedzić kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy, uzyskując poparcie 7 proc. respondentów. Władysław Kosiniak-Kamysz, w innych badaniach wyrastający na głównego kandydata opozycyjnego, w sondażu CBOS znalazł się dopiero na czwartym miejscu z poparciem na poziomie 6 proc. Robert Biedroń oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska uzyskali po 5 proc. wskazań. Ta ostatnia, która wyraźnie osłabła w sondażach, ogłosiła niedawno, że nie weźmie udziału w wyborach organizowanych w sposób korespondencyjny. 1 proc. pytanych wybrał natomiast Marka Jakubiaka.

Badanych zapytano też czy zamierzają wziąć udział w wyborach, które obóz rządzący chce przeprowadzić w trybie korespondencyjnym. 21 proc. pytanych zadeklarowało, że na pewno weźmie udział w wyborach prezydenckich organizowanych w taki sposób. 16 proc. zadeklarowało natomiast, że „raczej” weźmie udział w tak przeprowadzanych wyborach. 46 proc. respondentów deklaruje, że nie chce głosować w ten sposób, z czego 33 proc. deklaruje, że na pewno nie zagłosuje korespondencyjnie, a 13 proc., że raczej nie. 16 proc. wybrało odpowiedź „nie wiem”.

Czytaj także: Wykradziono pakiet do głosowania korespondencyjnego

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz