Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że nie weźmie udziału w wyborach przeprowadzanych metodą korespondencyjną.

Kidawa-Błońska wystąpiła we wtorek na konferencji prasowej. Zapytana przez dziennikarza o to jak zareaguje na sytuację w której Prawu i Sprawiedliwości uda się przeforsować koncepcję wyborów na 10 maja kandydatka Koalicji Obywatelskiej odpowiedziała – „W wyborach 10 maja nie wezmę udziału”. Pytana o inne majowe terminy przeprowadzenia wyborów Kidawa-Błońska zapewniła, że „Jeżeli 7 maja uda nam się zatrzymać te szaleństwa PiS, wyborów w maju nie będzie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wobec takiej odpowiedzi dziennikarze naciskali nadal na Kidawę-Błońską aby skonkretyzowała swoje stanowisko, na co ta odpowiedziała – „Powtarzam jeszcze raz: w wyborach korespondencyjnych robionych w taki sposób jak to przygotowało PiS, czyli nie w wyborach, ale usłudze pocztowej, i w maju, gdy rośnie liczba zakażonych, udziału nie wezmę”. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta odnotowuje w ostatnich tygodniach znaczny spadek poparcie społecznego.

Stanowisko Kidawy-Błońskiej jest zbieżne z wyrażonym we wtorek na Twitterze poglądem szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska. „Nie będę uczestniczył 10 maja w procedurze głosowania. Celowo unikam słowa »wybory« […] bo sytuacja przygotowana przez rządzących nie ma z wyborami nic wspólnego” – były premier przekazał w ramach nagrania zamieszczonego na jego koncie na Twitterze. Uznał on, że rządzący organizując wybory korespondencyjne „lekceważą bezpieczeństwo” obywateli i „nie dają gwarancji uczciwej intencji”.

Jednak Tusk posunął się także do zakwestionowania legalności majowych wyborów prezydenckich. „One nie będą ani wolne, ani równe” – ocenił były przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Uznał wręcz, że głosowanie byłoby „nieuczciwe wobec Polski, wobec tych, którzy walczyli tyle lat o uczciwe i wolne wybory”. Wezwał obywateli do ogłoszenia bojkotu wyborów, bo to właśnie w takiej sytuacji, w opinii Tuska, „PiS ustąpi”.

wpolityce.pl/twitter.com/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz