Fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach wznawia produkcję po ponad miesięcznej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa.

Po ponad miesięcznej przerwie, Toyota wznawia produkcję w fabryce w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach – poinformowała w poniedziałek „Rzeczpospolita” (Rz). Zastój był spowodowany pandemią koronawirusa.

Z dniem 4 maja Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) stopniowo wznawia produkcję. Początkowo produkowane będą silniki, skrzynie biegów oraz przekładnie hybrydowe. Czytamy, że poziom produkcji będzie uzależniony od ilości zamówień z montowni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Od połowy kwietnia, kiedy zatrzymaliśmy produkcję w naszych zakładach, intensywnie pracowaliśmy nad środkami poprawiającymi bezpieczeństwo naszych pracowników związane z pandemią koronawirusa. Dzięki szeroko zakrojonej komunikacji, głównie online, włączyliśmy w te działania dużą grupę naszych współpracowników. Rezultatem tych wysiłków jest zapewnienie pracownikom maksymalnie bezpiecznych warunków pracy. Fabryki samochodów Toyoty w Europie, które są naszymi odbiorcami, w kwietniu i maju sukcesywnie rozpoczynają produkcję. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych” – „Rz” cytuje wypowiedź Dariusza Mikołajczaka – prezesa TMMP.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z powodu epidemii na terenie zakładów Toyoty zostaną wprowadzone specjalne środki ochronne. Dystans między pracownikami zostanie zwiększony wszędzie tam, gdzie będzie ku temu możliwość. Pracownicy zostaną także wyposażeni w maski ochronne oraz przyłbice.

Utrzymane zostaną zasady dotyczące zwiększeniu częstotliwości czyszczenia miejsc i przedmiotów częstego kontaktu.

„Chcemy zapewnić maksymalne możliwe bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz współpracującym firmom. Dlatego też wprowadzamy nowe środki ochrony obowiązujące z dniem uruchomienia produkcji a istniejące zasady na bieżąco monitorujemy i rewidujemy” – „Rz” cytuje wypowiedź koordynatora BHP w polskich zakładach Toyoty Benjamina Swałtka.

Portal podaje także, że fabryka Toyoty wspiera działania, podejmowane lokalnie na rzecz walki z koronawirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tak jak pisaliśmy, produkcje wznawiają także zakłady Volkswagena. Początkowo będzie odbywała się ona w wymiarze niepełnym – 20 proc. całkowitych mocy produkcyjnych. W poniedziałek około 25 proc. pracowników powróciło do pracy w fabrykach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Wstrzymanie produkcji nastąpiło pod koniec marca.

rp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz