Wielkopolskie fabryki Volkswagena wznawiają produkcję samochodów

Zakłady Volkswagen Poznań wznawiają stopniowo produkcje samochodów po 5-tygodniowej przerwie. Początkowo będzie odbywała się ona w wymiarze niepełnym – 20 proc. całkowitych mocy produkcyjnych. W poniedziałek około 25 proc. pracowników powróciło do pracy w fabrykach w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni. Wstrzymanie produkcji nastąpiło pod koniec marca.

Już 25 procent pracowników powróciło do pracy w fabrykach Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni – informuje portal „RMF24.pl”, powołując się na komunikat Polskiej Agencji Prasowej (PAP). Proces stopniowego wznawiania produkcji rozpoczął się w poniedziałek. Jak pisaliśmy, praca w zakładach została wstrzymana pod koniec marca. Początkowo produkcja będzie odbywała się w niepełnym wymiarze – 20 proc. całkowitych mocy produkcyjnych.

Tempo pracy linii produkcyjnych zostało spowolnione, co jest spowodowane bezpieczeństwem pracowników i koniecznością zachowania minimalnych odstępów pomiędzy nimi.

Portal powołuje się na wypowiedź prezes VWP Jens Ocksen, który powiedział, że „doświadczenia z rynku chińskiego pozwalają wierzyć, że w Europie sytuacja ustabilizuje się niebawem na tyle, by móc stopniowo zwiększać moce produkcyjne”.

Spółka poinformowała, że w Poznaniu, w początkowej fazie wznowienia produkcji, każdego dnia powstawać będzie łącznie 150 samochodów – Caddy i T6.1. W przypadku fabryki we Wrześni celem jest 70 egzemplarzy modeli Crafter i MAN TGE dziennie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak czytamy, równolegle do uruchomienia produkcji w Polsce, praca zostaje także wznowiona w zakładzie w Hanowerze, w Niemczech. W połowie kwietnia, m.in. w poznańskiej odlewni, ruszyła produkcja potrzebnych komponentów.

Volkswagen Poznań jest największym producentem samochodów w Polsce. Jest także największym pracodawcą na terenie Wielkopolski – zatrudnia w 4 zakładach ponad 11 tys. osób.

pap / rmf24.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz