Volkswagen wstrzymuje produkcję z powodu koronawirusa

Grupa Volkswagen zawiesza w tym tygodniu produkcję w swoich zakładach we Włoszech, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. W kolejce do wstrzymania produkcji są inne europejskie zakłady tego koncernu. Powodem decyzji są obawy związane z pandemią koronawirusa.

Szef Volkswagena Herbert Diess ogłosił we wtorek, że w tym tygodniu pracę zawieszą fabryki koncernu w Pampelunie w Hiszpanii, w Setubal w Portugalii oraz w Bratysławie na Słowacji. Większość pozostałych zakładów Volkswagena w Niemczech i całej Europie przygotowuje się do analogicznego ruchu. Postoje prawdopodobnie potrwają dwa tygodnie.

Diess zapowiedział, że zakłady koncernu działające pod inną marką osobno poinformują o swoich planach. Do Volkswagena należą takie marki jak Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Porsche, Seat i Skoda.

Jak podaje serwis Antomotive News Europe, Seat w Hiszpanii wstrzymał produkcję we wtorek. Audi czasowo zamknie swoje dwie fabryki w Niemczech oraz po jednej w Belgii i na Węgrzech od poniedziałku. Ducati i Lamborghini wstrzymują produkcję już w tym tygodniu.

Postoje zarządzono po tym, jak w Volkswagenie stwierdzono, że pracownicy w trakcie pracy nie mają możliwości zachowania dystansu, który nie pozwalałby na zarażenie koronawirusem. Ponadto o decyzji o wstrzymaniu produkcji zaważył ostatni spadek popytu na samochody oraz zwiększona niepewność dostaw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Rok 2020 będzie bardzo trudnym rokiem. Pandemia koronawirusa stawia przed nami nieznane wyzwania operacyjne i finansowe. Jednocześnie istnieją obawy dotyczące trwałych skutków gospodarczych” – oświadczył Diess.

Zdaniem dyrektora finansowego grupy VW obecnie stawianie wiarygodnych prognoz gospodarczych jest „prawie niemożliwe”.

Dobre wieści dla koncernu płyną natomiast z Chin, gdzie zdecydowano o częściowym wznowieniu produkcji z wyjątkiem fabryk VW w Changsha i Urumqi. Koncern na razie nie przewiduje wstrzymania produkcji w zakładach na kontynencie amerykańskim – uzależniono to od rozwoju pandemii.

Grupa Volkswagena posiada 124 zakłady na całym świecie, z czego 72 w Europie a 28 w samych Niemczech. O planach zamknięcia zakładów VW w Polsce na razie nie informowano.

Jak podaje PAP, podobne decyzje o zawieszeniu produkcji podjęły już władze Fiat Chrysler Automobiles, PSA i Renault.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Reuters / europe.autonews.com / Business Insider
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz