Niespodziewany gość pojawił się na piątkowej konferencji prasowej Krzysztofa Bosaka. Był nim europoseł PO Radosław Sikorski, który zarzucał kandydatowi Konfederacji na prezydenta kłamstwa na temat Unii Europejskiej.

W trakcie konferencji, która odbyła się w 16. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Bosak krytykował Unię Europejską za to, że zamiast stanowić ramę współpracy międzynarodową próbuje przekształcić się w “superpaństwo”. Jego zdaniem “na palcach jednej ręki można policzyć procent urzędników unijnych, którzy pochodzą z Europy Środkowej lub Wschodniej”, co świadczy, że Polska została oddana pod “obcy zarząd”. Bosak zarzucał Prawu i Sprawiedliwości, że stwarza pozory rządu eurosceptycznego, podczas gdy prowadzi politykę prounijną. Jako przykład wskazywał przedstawienie przez premiera Morawieckiego projektu czterech nowych podatków “zbieranych na forum unijne” – podatku od śladu węglowego, podatku cyfrowego, podatku od jednolitego rynku i podatku od transakcji finansowych. Kandydat Konfederacji przestrzegał przed oddawaniem UE kompetencji w sprawie podatków, ponieważ jego zdaniem raz oddane, “nigdy do nas nie wrócą”. Ponadto uzyskane źródła finansowania pomogą UE w przekształceniu się w “superpaństwo” – ostrzegał Bosak.

Podczas konferencji pojawił się Radosław Sikorski, który najpierw stanął wśród dziennikarzy twierdząc, że chce posłuchać kontrkandydata jego partyjnej koleżanki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W pewnym momencie zaczął zarzucać Bosakowi kłamstwa na temat Unii Europejskiej i usiłując udowadniać, że unijne dyrektywy nie są krajom członkowskim narzucane. Po chwili stanął przed mikrofonami pomiędzy Bosakiem a posłem Konfederacji Dobromirem Sośnierzem i wdał się z nimi w kilkuminutową dyskusję na temat Unii Europejskiej. Na zakończenie europoseł PO podziękował za debatę, i poprosił, by “więcej nie grzeszyć wprowadzaniem narodu w błąd w sprawie Unii Europejskiej”. Zdaniem Krzysztofa Bosaka Sikorski jedynie pokazał, że nie zgadza się z opiniami politycznymi Konfederacji. Wcześniej zarzucał europosłowi PO, że “trolluje” jego konferencję “jako wysłannik” Kidawy-Błońskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Radosław Sikorski pozwany przez prawników z Ordo Iuris. Chodzi o “strefy wolne od LGBT”

Kresy.pl / Interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply