Biuro ONZ w Genewie usunęło tweeta, w którym broniło lewackiej organizacji Antifa powołując się na prawo do wolności wypowiedzi i pokojowych zgromadzeń – zauważył w niedzielę portal Breitbart.

Jak pisaliśmy, w piątek na oficjalnym koncie na Twitterze biura Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie opublikowano wpis, w którym wyrażono zaniepokojenie określaniem Antify mianem organizacji terrorystycznej. Skłaniają się ku temu władze USA po tym, jak odnotowano udział bojówkarzy Antify w zamieszkach po śmierci George’a Floyda. ONZ powołało się przy tym na opinie ekspertów uważających, że takie potraktowanie Antify „podważa prawo do wolności wypowiedzi i pokojowych zgromadzeń”. Wpis ten obecnie nie jest już dostępny na twitterowym koncie biura ONZ w Genewie.

Według Breitbart jednym z ekspertów cytowanych przez ONZ była Fionnuala Ní Aoláin, Specjalny Sprawozdawca ONZ, będąca jednocześnie szefową rady nadzorczej Programu Praw Kobiet fundacji „Open Society Foundations” założonej przez miliardera George’a Sorosa.

Również w piątek Rada Praw Człowieka ONZ w Genewie, z której USA wystąpiły w 2018 roku, postanowiła zlecić opracowanie raportu na temat „systemowego rasizmu” i dyskryminacji czarnoskórych w USA. Decyzję podjęto po petycji Philonise Floyda, brata George’a Floyda. W odpowiedzi sekretarz stanu USA Mike Pompeo nazwał Radę „rajem dla dyktatorów” i wezwał ją do sprawdzenia przestrzegania praw człowieka w takich krajach jak Kuba, Chiny i Iran.

Jak pisaliśmy, środowisko skrajnie lewicowych ekstremistów wielokrotnie dopuszczało się przemocy politycznej wobec swoich przeciwników.

Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Starcia w Portland w czasie marszu oprotestowanego przez Antifę [+ Video]

Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją

Amerykańskie specsłużby ostrzegały przed Antifą już w zeszłym roku

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: USA zamierzają uznać Antifę za organizację terrorystyczną

Kresy.pl  / breitbart.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz