Na oficjalnym koncie na Twitterze biura Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie opublikowano wpis, w którym wyrażono zaniepokojenie określaniem Antify mianem organizacji terrorystycznej.

Jak informowaliśmy, prezydent USA Donald Trump poinformował pod koniec maja, że USA zamierzają uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Administracja Stanów Zjednoczonych zarzuca ekstremistom z Antify udział w aktach przemocy, do których doszło w czasie demonstracji i zamieszek po śmierci  George’a Floyda.

Podobną opinię przedstawił prokurator generalny USA William Barr. Podkreślił, że demonstracje zostały przejęte przez lewicowych ekstremistów, posiadających własne cele. W wielu przypadkach uczestnicy demonstracji malowali na murach skrajnie lewicowe symbole. Oświadczenie spotkało się reakcją Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wpis opublikowano 19 czerwca.

 Eksperci ONZ od praw człowieka wyrazili ogromne zaniepokojenie wobec niedawnego oświadczenia Prokuratora Generalnego USA określającego Antifę i inne aktywności antyfaszystowskie jako terroryzm. Twierdzą, że podminowuje to prawo do wolności ekspresji i pokojowych zgromadzeń w kraju – napisano na koncie biura ONZ w Genewie na Twitterze.

Antifa jest nieformalnym ruchem skrajnie lewicowych bojówek. Posiada swoje korzenie w Niemczech.

W Polsce o uznanie Antify za ugrupowanie terrorystyczne apelował Krzysztof Bosak.

„Mieliśmy też Antifę na gościnnych występach tu w Polsce. Przypomnijmy, że w 2011 roku w lokalu Krytyki Politycznej działacze tzw. Antify z Niemiec, którzy przyjechali tutaj żeby atakować Polaków w dniu Święta Niepodległości zostali zatrzymani z narzędziami służącymi do wyrządzania innym krzywdy, takimi jak: pałki teleskopowe, gaz i tym podobne – w lokalu intelektualnego środowiska Krytyki Politycznej. To pokazuje zjawisko doskonale znane z Zachodniej Europy, mianowicie, że elity uniwersyteckie, medialne, intelektualne, działacze organizacji pozarządowych i radykalni uliczni bojówkarze – te środowiska przenikają się. Niestety winny temu jest brak sprecyzowanej polityki państwa oraz tolerancja medialna” – powiedział Bosak.

Przypomniał także, że doniesienia medialne sugerowały, iż obecny prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, miał organizować w stołecznym ratuszu szkolenia dla środowisk anarchistycznych i antypaństwowych, m.in. z zakresu „taktyk miejskich/ulicznej gimnastyki, czyli technik działania grupowego”. Tak wynikało z informacji podanych w zeszłym tygodniu przez portal „Życie Stolicy”. Jak czytamy, stołeczny ratusz miał w samym 2019 roku przeznaczyć na warsztaty dla lewicowych ekstremistów aż 3,6 mln złotych.

Bosak zaapelował także o wprowadzenie zakazu finansowania skrajnie lewicowych organizacji z zagranicy. Zwrócił uwagę, że sieć fundacji stworzonych prze Georga Sorosa wspiera ekstremistyczne ruchy w wielu państwach Europy, m.in. w Polsce. Podkreślił, że państwa takie jak: USA, Izrael czy Węgry posiadają przepisy prawne, ograniczające możliwość finansowania organizacji politycznych przez zagraniczne podmioty.

Jak pisaliśmy, środowisko skrajnie lewicowych ekstremistów wielokrotnie dopuszczało się przemocy politycznej wobec swoich przeciwników.

Niemcy: Po raz kolejny podpalono auto rodziców deputowanego z AfD. Policja podejrzewa lewicowych ekstremistów

Starcia w Portland w czasie marszu oprotestowanego przez Antifę [+ Video]

Antifa próbowała rozbić antyimigrancką demonstrację – jej członkowie starli się z policją

Amerykańskie specsłużby ostrzegały przed Antifą już w zeszłym roku

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply