Znany konserwatywny senator Rand Paul, potwierdził w niedzielę, że w teście na koronawirusa otrzymał wynik pozytywny.

Senator stwierdził, że przechodzi chorobę COVID-19 bezobjawowo. Zaznaczył także, że nie miał bezpośredniego kontaktu z żadną osobą, w przypadku której zakażenie zostało potwierdzone – informuje portal rozgłośni Voice of  America.  Przyczyną wykonania testu była duża ilość podróży jaką odbywa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: W USA opracowano 45 minutowe testy na koronawirusa

Senator Mitt Romney ogłosił, że zalecono mu poddanie się kwarantannie, ponieważ w ostatnich dniach siedział obok Paula. Zaznaczył także, że zostanie poddany testowi na koronawirusa, choć aktualnie nie ma żadnych objawów).

Senator Mike Lee również stwierdził, że zalecono mu poddanie się kwarantannie, ponieważ miał częste kontakty z Paulem. Na razie nie zostanie jednak poddany testowi.

Pierwszymi amerykańskimi parlamentarzystami, w przypadku których potwierdzono zakażenie koronawirusem byli dwaj członkowie Izbie Reprezentantów, Mario Diaz-Balert oraz Ben McAdams.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informuje portal, wielu Amerykanów domaga się przeprowadzenia w ich przypadku testu na COVID-19. Niektórzy internauci zwrócili uwagę na fakt, że senator został poddany próbie, mimo braku jakichkolwiek objawów oraz bezpośrednich kontaktów z osobami, w przypadku których potwierdzono zakażenie. Ich zdaniem jest to niesprawiedliwe względem reszty społeczeństwa.

Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC) poinformowało, że w najbliższym czasie wzrośnie liczba wykonywanych testów na koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy wcześniej, sytuacja w Stanach Zjednoczonych pogarsza się. W Nowym Jorku z powodu koronawirusa został wprowadzony stan katastrofy – podał Dailymail. Został on wprowadzony decyzją prezydenta Donalda Trumpa.

Zobacz także: W stanie Nowy Jork liczba zakażonych koronawirusem jest wyższa niż we Francji i Korei Południowej

www.voanews.com / twitter / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz