Funkcjonariusze organów ścigania w rosyjskiej republice Inguszetii zlikwidowali dwóch bojowników przygotowujących się do zamachów terrorystycznych, a jednego zatrzymali – poinformowało centrum informacyjne Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego, przekazał w piątek Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass w piątek, rosyjscy funkcjonariusze zlikwidowali w Nazraniu dwóch bojowników, którzy byli w trakcie przygotowywania ataku terrorystycznego, jednego podejrzanego udało się ująć.

„Podczas operacji antyterrorystycznej w Nazraniu w regionie Inguszetii, dwóch bojowników zostało zneutralizowanych, a jednego zatrzymano. Ustalono ich tożsamość. Według dostępnych informacji zamierzali popełnić na terenie republiki szereg przestępstw terrorystycznych – poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny.

Komisja wyjaśniła, że ​​w czwartek agencje bezpieczeństwa otrzymały informację o obecności uzbrojonych ludzi w prywatnych domach w Nazraniu i w powiecie Malgobek. Szef republikańskiego oddziału Federalnej Służby Bezpieczeństwa podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji antyterrorystycznej i wprowadzeniu odpowiedniego reżimu prawnego.

W środku nocy na jednej z ulic miało dojść do strzelaniny. Osiedle zostało otoczone przez policję, a ulice zablokowane w celu uniemożliwienia ucieczki bojownikom.

Kierownictwo miejscowych struktur bezpieczeństwa ogłosiło o godz. 22:25 czasu miejscowego rozpoczęcie akcji antyterrorystycznej, która „miała na celu uniemożliwienie dalszych aktów terroru i działalności przestępczej w Nazraniu”. Nie było ofiar wśród funkcjonariuszy organów ścigania ani wśród cywilów – podała agencja.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz też: Francja: Uzbrojony mężczyzna przetrzymuje zakładników – policja podejrzewa go o sympatyzowanie z islamskimi radykałami

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz