Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej zaaprobował w czwartek wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości o uznanie międzynarodowego ruchu LGBT za ruch ekstremistyczny.

Sąd Najwyższy Rosji zdecydował w czwartek by „Uznać międzynarodowy społeczny ruch LGBT za organizację ekstremistyczną i zakazać jego działalności na terytorium Rosji” – ogłosił decyzję sędzia Oleg Niefiedow, którego słowa przytoczyła agencja informacyjna Interfax. Decyzja zapadła po postępowaniu przeprowadzony w trybie za zamkniętymi drzwiami.

Interfax twierdzi jednak, czwartkowa decyzja sądu „nie wpływa na prawo obywateli do prywatności i nie będzie pociągała za sobą żadnych negatywnych konsekwencji prawnych”. Ograniczenia związane są z koniecznością przestrzegania zakazu propagandy, reklamy, wzbudzania zainteresowania i angażowania się w ruch LGBT, co sugeruje, że nie będą karalne same niepubliczne akty homoseksualne.

Niemieckie służby zwracają uwagę na wyraźny wzrost zagrożenia terroryzmem. Kontrwywiad Niemiec alarmuje, że sytuacja już dawno nie była tak napięta, jak obecnie.

Federalny Urząd Ochrony Konstytucji ocenia, że atak Hamasu na Izrael i izraelska ofensywa w Strefie Gazy znacznie zwiększyły zagrożenie terroryzmem w Niemczech. Opublikowana w środę analiza niemieckiego kontrwywiadu wskazuje na zagrożenie ze strony grupy terrorystycznych, jak Al-Kaida czy Państwo Islamskie (IS), które podburzają zazwyczaj młodych ludzi, przedstawiając ofiary izraelskich bombardowań w Strefie Gazy i kryzys humanitarny na terytorium Palestyny jako część rzekomo antymuzułmańskiej strategii Zachodu.

"Potencjał zagrożenia możliwymi atakami terrorystycznymi przeciwko Żydom oraz żydowskim i izraelskim instytucjom, a także przeciwko całemu  'Zachodowi', znacznie wzrósł" - wskazano w raporcie.

zapotrzebowanie Zagraniczne firmy z branży energetyki wiatrowej zapowiedziały pozew przeciw Polce

Na piątkowej konferencji prasowe politycy Konfederacji przekonywali, że projekt nowelizacji zakładającej liberalizację zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych to "zamach na własność Polaków". (more…)

Od początku wieku USA wydały na zagraniczne misje wojskowe 4,3 biliona dolarów

Największym problemem 31 amerykańskich czołgów M-1 Abrams na Ukrainie są filtry zapobiegające zabrudzeniu i uszkodzeniu delikatnego, ale mocnego silnika M-1. Wymagają ciągłego czyszczenia. (more…)

We wtorek grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, reprezentowana przez posła KO Krzysztofa Gadowskiego, skierowała do Marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw o wsparciu odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. (more…)

Według ustaleń medialnych, projekt ustawy centrolewicowej większości zakłada nałożenie na Orlen składki w wysokości 15 mld zł, żeby pokryć większość kosztów dalszego mrożenia cen energii, gazu i ciepła. Publikacja na ten temat spowodowała duży spadek wartości akcji Orlenu.

Portal Wysokie Napięcie nieoficjalnie ustalił, że Grupa Orlen miałaby pokryć większość z kosztów dalszego mrożenia cen energii, gazu i ciepła.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 10 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
1%