Sekretarz stanu USA Rex Tillerson zaapelował do władz Chin o „użycie wszystkich środków”, aby „powściągnąć działania” Korei Północnej.

W trakcie spotkania ze chińskim szefem dyplomacji Wangiem Yi amerykański sekretarz stanu miał stwierdzić, że niebezpieczeństwo stwarzane przez północnokoreański program nuklearny i rakietowy wciąż się zwiększa. Wezwał on Chiny, aby powściągnęły destabilizującą postawę Korei Północnej.

Z kolei chiński minister stwierdził, że tak na Stanach Zjednoczonych, jak i Państwie Środka ciąży odpowiedzialność za utrzymanie stabilizacji w refionie i na świecie. Wang zaznaczył, że wspólne interesy chińsko-amerykańskie są znacznie większe niż rozbieżności.

CZYTAJ TAKŻE:
Ekipa Trumpa chce twardej polityki USA względem Chin i Rosji

Spotkanie Tillersona i Wanga jest spotkaniem najwyższych rangą przedstawicieli obu państw od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Donalda Trumpa. Miało ono miejsce na marginesie Forum G20 w Bonn.

Wczoraj szef amerykańskiej dyplomacji stwierdził, że USA jest zdeterminowane bronić Korei Południowej i Japonii przed Pjongjangiem, w tym z wykorzystaniem odstraszania nuklearnego.

kresy.pl / interia.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz