Sekretarz stanu USA Rex Tillerson zaapelował do władz Chin o „użycie wszystkich środków”, aby „powściągnąć działania” Korei Północnej.

W trakcie spotkania ze chińskim szefem dyplomacji Wangiem Yi amerykański sekretarz stanu miał stwierdzić, że niebezpieczeństwo stwarzane przez północnokoreański program nuklearny i rakietowy wciąż się zwiększa. Wezwał on Chiny, aby powściągnęły destabilizującą postawę Korei Północnej.Z kolei chiński minister stwierdził, że tak na Stanach Zjednoczonych, jak i Państwie Środka ciąży odpowiedzialność za utrzymanie stabilizacji w refionie i na świecie. Wang zaznaczył, że wspólne interesy chińsko-amerykańskie są znacznie większe niż rozbieżności.

CZYTAJ TAKŻE:
Ekipa Trumpa chce twardej polityki USA względem Chin i Rosji

Spotkanie Tillersona i Wanga jest spotkaniem najwyższych rangą przedstawicieli obu państw od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Donalda Trumpa. Miało ono miejsce na marginesie Forum G20 w Bonn.

Wczoraj szef amerykańskiej dyplomacji stwierdził, że USA jest zdeterminowane bronić Korei Południowej i Japonii przed Pjongjangiem, w tym z wykorzystaniem odstraszania nuklearnego.

kresy.pl / interia.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz