W plecaku 46-letniego obywatela Ukrainy, próbującego przekroczyć granicę polsko-ukraińską w Medyce, znaleziono broń krótką FORT kal. 9 mm wraz z magazynkiem i 14 szt. amunicji.

Jak informuje rachm. Edyta Chabowska, z referatu obsługi klienta i komunikacji zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, „Podróżny nie zgłosił tego towaru do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego przywozu broni na teren Polski”.W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej, w trakcie patrolu terenu wokół budynku kontroli szczegółowej, znaleźli rewolwer, kaliber 9 mm. „Kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy KAS w sierpniu br. na przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu przyczyniły się do udaremnienia prób przemytu pistoletu oraz 9 sztuk amunicji kalibru 9 mm, 5 sztuk amunicji myśliwskiej oraz 495 sztuk amunicji hukowej” – informuje portal Nowy24.pl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Celnicy PL alarmują: większość transportu z Ukrainy wjeżdża do bez kontroli

Kresy.pl / Nowiny24

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    To coś dziwnego,dla mnie niepojętego.KAS-Krajowa Izba Skarbowa,Polską Służbę Celną zastępuje?Przecież te skarbowe buraki już się skompromitowały gdy tolerancję i pobieżną kontrolę pojazdów z Ukrainy nakazywały.To ,że 46-cio letni banderowiec z Ukrainy nie zgłosił przemycanej broni krótkiej kal 9mm i 14 szt amunicji,to przecież nie tylko problem fiskalny co najważniejsze dla Izby Skarbowej.Ale się na polsko-ukraińskiej granicy porąbało! Polska Służbo Celna,Straż Graniczna,zróbcie elementarny porządek na polskich granicach! Takiemu 46-letniemu banderowcowi zakaz wjazdu na terytorium RP przez minimum 5 lat też by się przydało.