W plecaku 46-letniego obywatela Ukrainy, próbującego przekroczyć granicę polsko-ukraińską w Medyce, znaleziono broń krótką FORT kal. 9 mm wraz z magazynkiem i 14 szt. amunicji.

Jak informuje rachm. Edyta Chabowska, z referatu obsługi klienta i komunikacji zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, „Podróżny nie zgłosił tego towaru do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do legalnego przywozu broni na teren Polski”.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Korczowej, w trakcie patrolu terenu wokół budynku kontroli szczegółowej, znaleźli rewolwer, kaliber 9 mm. „Kontrole prowadzone przez funkcjonariuszy KAS w sierpniu br. na przejściach granicznych w Medyce i Budomierzu przyczyniły się do udaremnienia prób przemytu pistoletu oraz 9 sztuk amunicji kalibru 9 mm, 5 sztuk amunicji myśliwskiej oraz 495 sztuk amunicji hukowej” – informuje portal Nowy24.pl.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Celnicy PL alarmują: większość transportu z Ukrainy wjeżdża do bez kontroli

Kresy.pl / Nowiny24

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    To coś dziwnego,dla mnie niepojętego.KAS-Krajowa Izba Skarbowa,Polską Służbę Celną zastępuje?Przecież te skarbowe buraki już się skompromitowały gdy tolerancję i pobieżną kontrolę pojazdów z Ukrainy nakazywały.To ,że 46-cio letni banderowiec z Ukrainy nie zgłosił przemycanej broni krótkiej kal 9mm i 14 szt amunicji,to przecież nie tylko problem fiskalny co najważniejsze dla Izby Skarbowej.Ale się na polsko-ukraińskiej granicy porąbało! Polska Służbo Celna,Straż Graniczna,zróbcie elementarny porządek na polskich granicach! Takiemu 46-letniemu banderowcowi zakaz wjazdu na terytorium RP przez minimum 5 lat też by się przydało.