Związek Ukraińców w Polsce nie wywiesił polskich flag z okazji 3 Maja [+FOTO]

Sprawę opisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. „Na obiektach wszystkie metalowe otwory na drzewce są puste. Ciekawe, co na to np. marszałek Marek Kuchciński? Udawał, że nic nie widzi?”.

Na brak polskich flag państwowych w dniu 3 maja z okazji święta narodowego, m.in. na budynku mieszczącym siedzibę przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, zwrócił uwagę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Nie tylko Ruch Autonomii Śląska nie wywiesza państwowych flag 3 maja. Dotyczy to także Związku Ukraińców w Polsce, dofinansowanego hojnie z pieniędzy polskiego podatnika, oraz cerkwi greckokatolickich w Przemyślu i Jarosławiu. Na obiektach wszystkie metalowe otwory na drzewce są puste. Flagi są jedynie na pobliskich latarniach ulicznych, ale je wywieszają władze miasta” – napisał na Facebooku ks. Isakowicz-Zaleski, załączając fotografie wykonane w czwartek.

PRZECZYTAJ: Działacz Związku Ukraińców w Polsce na marszu ku czci SS Galizien we Lwowie [+FOTO]

Czytaj również: Związek Ukraińców o „napadzie” na obóz Stowarzyszenia „Magurycz”: to przygotowanie do ataków na mniejszość ukraińską

„Ciekawe, co na to np. marszałek Marek Kuchciński, który dziś odbierał obywatelstwo honorowe Przemyśla? Udawał, że nic nie widzi?” – pyta duchowny. „Na odtrutkę foto z katedry rzymskokatolickiej i Urzędu Miasta Przemyśla oraz kościoła ojców dominikanów i ratusza w Jarosławiu”.

Facebook.com / Kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. voy
  voy :

  Świadczy to dobitnie o antypolskim charakterze tej organizacji. Władze miasta powinny zażądać wyjaśnień z jakiego powodu związek Ukraińców nie uczcił narodowego święta kraju na terenie którego działa i wobec którego powinien wykazywać się całkowitą lojalnością. Przy braku wystarczającego wyjaśnienia Prezydent miasta powinien się zwrócić do kompetentnych władz o cofnięcie wszelkich dotacji dla takiego związku. W przyszłości zaś należy się zastanowić nad jego delegalizacją skoro nie potrafi wpisać się i uszanować narodowych świąt państwa na terenie którego funkcjonuje co rodzi podejrzenia o jego wywrotowej działalności wobec państwa polskiego.

 2. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  Prawdziwi ukraińscy patrioci żyjący na Zakerzoniu pod polską okupacją nie uznają świąt zaborcy… Oczywiście, dotacji na działalność to nie dotyczy! Te, jak najbardziej, nie mają antyukraińskiego posmaku, więc ręce same się po nie wyciągają…

 3. ProPatria
  ProPatria :

  Czy potrzeba więcej przykładów, aby potwierdzić antypolski charakter tej … “organizacji” ?? Czy ktokolwiek nadal śmie w jakikolwiek sposób wspomagać, dotować ten antypolski “twór” (czy choćby tłumaczyć celowość wspierania), bezczelnie żerujący na politycznej poprawności polskojęzycznych i bez jakiejkolwiek godności, honoru wyciągający jedynie ręce po pieniądze znienawidzonych Polaków. Powinna tu obowiązywać zasada 2 D: Delegalizacja wrogiego państwu i Narodowi Polskiemu tworu, Deportacja członków nienawidzącej Polaków społeczności na stepy.

 4. franciszekk
  franciszekk :

  Chcę przypomnieć, że Związek Ukraińców w Polsce jest finansowo dotowany z budżetu państwa polskiego!
  Może nasuwać się logiczne podejrzenie, że członkowie tego stowarzyszenia nie czują się polskimi obywatelami oraz uważają, że Przemyśl jest okupowany i danina – kasiora od polskiego okupanta jak najbardziej im się należy!
  OKUPACJA ziem ukraińskich to taki PO+pularny maniakalny slogan ukraińskich nazistów!

 5. 1000_szabel
  1000_szabel :

  Flagi flagami. Ale cóż z tego, jeżeli nawet ZUwP wywiesiłby te flagi, a na drugi dzień będzie wydawać szkołom ukraińskim książeczki o Banderze?.. Tu nie o flagi chdzi.
  A remedium jest proste:
  1/ polityka wzajemności jeżeli chodzi o mniejszości narodowe, zarówno w wymiarze prawnym, jak i finansowym (tyle ile Polonia ma praw w innym kraju, tyle praw ma mniejszość tego kraju u nas; to samo tyczy się dotacji)
  2/ jakikolwiek antypolski wybryk organizacji mniejszości narodowej w Polsce surowo karać, łącznie z delegalizacją takiej organizacji
  3/ zaostrzenie kontroli nad działalnością organizacji mniejszości narodowych w Polsce.
  Wystarczy chcieć, wystarczy mieć na względzie interes narodowy.

  • franciszekk
   franciszekk :

   @1000_szabel <— Chciałem poinformować Polaków o „ciekawym” portalu internetowym o nazwie „Kresy24.pl”
   Moje wcześniejsze podejrzenia o utrwalaniu fałszywej przyjaźni do Ukrainy o preferencjach nazistowskiego nacjonalizmu przekonał fakt kilkakrotnego blokowania i niepublikowania następującej poniżej treści na forum dotyczącej obchodów święta 3 maja AD 2018.
   – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
   Na czym PO+lega tzw. POprawność POlityczna POrtalu "Kresy24" że unika opublikowania FAKTU – zdarzenia oraz komentarza forumowicza związanego z tematem pt. "3 maja łączy Polaków, Litwinów, Ukraińców i Białorusinów"
   https://kresy24.pl/3-maja-laczy-polakow-litwinow-i-ukraincow/
   POniżej nie ma wulgaryzmów a jedynie POdany FAKT i jego osobista analiza.

   Polacy w Przemyślu zauważyli, że na obiekcie – siedzibie Związku Ukraińców w Polsce brak było polskich flag (puste uchwyty na elewacji) w dniu 3 maja AD 2018!
   Chcę przypomnieć, że Związek Ukraińców w Polsce jest finansowo dotowany z budżetu państwa polskiego!
   Może nasuwać się logiczne podejrzenie, że członkowie tego stowarzyszenia nie czują się polskimi obywatelami oraz uważają, że Przemyśl jest okupowany!
   OKUPACJA ziem ukraińskich to taki PO+pularny maniakalny slogan tzw. nacjonalistów ukraińskich!