Związek Ukraińców w Polsce nie wywiesił polskich flag z okazji 3 Maja [+FOTO]

Sprawę opisał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. „Na obiektach wszystkie metalowe otwory na drzewce są puste. Ciekawe, co na to np. marszałek Marek Kuchciński? Udawał, że nic nie widzi?”.

Na brak polskich flag państwowych w dniu 3 maja z okazji święta narodowego, m.in. na budynku mieszczącym siedzibę przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, zwrócił uwagę ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Nie tylko Ruch Autonomii Śląska nie wywiesza państwowych flag 3 maja. Dotyczy to także Związku Ukraińców w Polsce, dofinansowanego hojnie z pieniędzy polskiego podatnika, oraz cerkwi greckokatolickich w Przemyślu i Jarosławiu. Na obiektach wszystkie metalowe otwory na drzewce są puste. Flagi są jedynie na pobliskich latarniach ulicznych, ale je wywieszają władze miasta” – napisał na Facebooku ks. Isakowicz-Zaleski, załączając fotografie wykonane w czwartek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

PRZECZYTAJ: Działacz Związku Ukraińców w Polsce na marszu ku czci SS Galizien we Lwowie [+FOTO]

Czytaj również: Związek Ukraińców o „napadzie” na obóz Stowarzyszenia „Magurycz”: to przygotowanie do ataków na mniejszość ukraińską

„Ciekawe, co na to np. marszałek Marek Kuchciński, który dziś odbierał obywatelstwo honorowe Przemyśla? Udawał, że nic nie widzi?” – pyta duchowny. „Na odtrutkę foto z katedry rzymskokatolickiej i Urzędu Miasta Przemyśla oraz kościoła ojców dominikanów i ratusza w Jarosławiu”.

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  voy :

  Świadczy to dobitnie o antypolskim charakterze tej organizacji. Władze miasta powinny zażądać wyjaśnień z jakiego powodu związek Ukraińców nie uczcił narodowego święta kraju na terenie którego działa i wobec którego powinien wykazywać się całkowitą lojalnością. Przy braku wystarczającego wyjaśnienia Prezydent miasta powinien się zwrócić do kompetentnych władz o cofnięcie wszelkich dotacji dla takiego związku. W przyszłości zaś należy się zastanowić nad jego delegalizacją skoro nie potrafi wpisać się i uszanować narodowych świąt państwa na terenie którego funkcjonuje co rodzi podejrzenia o jego wywrotowej działalności wobec państwa polskiego.

 2. ProPatria
  ProPatria :

  Czy potrzeba więcej przykładów, aby potwierdzić antypolski charakter tej … „organizacji” ?? Czy ktokolwiek nadal śmie w jakikolwiek sposób wspomagać, dotować ten antypolski „twór” (czy choćby tłumaczyć celowość wspierania), bezczelnie żerujący na politycznej poprawności polskojęzycznych i bez jakiejkolwiek godności, honoru wyciągający jedynie ręce po pieniądze znienawidzonych Polaków. Powinna tu obowiązywać zasada 2 D: Delegalizacja wrogiego państwu i Narodowi Polskiemu tworu, Deportacja członków nienawidzącej Polaków społeczności na stepy.

 3. Avatar
  franciszekk :

  Chcę przypomnieć, że Związek Ukraińców w Polsce jest finansowo dotowany z budżetu państwa polskiego!
  Może nasuwać się logiczne podejrzenie, że członkowie tego stowarzyszenia nie czują się polskimi obywatelami oraz uważają, że Przemyśl jest okupowany i danina – kasiora od polskiego okupanta jak najbardziej im się należy!
  OKUPACJA ziem ukraińskich to taki PO+pularny maniakalny slogan ukraińskich nazistów!

 4. Avatar
  1000_szabel :

  Flagi flagami. Ale cóż z tego, jeżeli nawet ZUwP wywiesiłby te flagi, a na drugi dzień będzie wydawać szkołom ukraińskim książeczki o Banderze?.. Tu nie o flagi chdzi.
  A remedium jest proste:
  1/ polityka wzajemności jeżeli chodzi o mniejszości narodowe, zarówno w wymiarze prawnym, jak i finansowym (tyle ile Polonia ma praw w innym kraju, tyle praw ma mniejszość tego kraju u nas; to samo tyczy się dotacji)
  2/ jakikolwiek antypolski wybryk organizacji mniejszości narodowej w Polsce surowo karać, łącznie z delegalizacją takiej organizacji
  3/ zaostrzenie kontroli nad działalnością organizacji mniejszości narodowych w Polsce.
  Wystarczy chcieć, wystarczy mieć na względzie interes narodowy.

  • Avatar
   franciszekk :

   @1000_szabel <— Chciałem poinformować Polaków o „ciekawym” portalu internetowym o nazwie „Kresy24.pl”
   Moje wcześniejsze podejrzenia o utrwalaniu fałszywej przyjaźni do Ukrainy o preferencjach nazistowskiego nacjonalizmu przekonał fakt kilkakrotnego blokowania i niepublikowania następującej poniżej treści na forum dotyczącej obchodów święta 3 maja AD 2018.
   – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
   Na czym PO+lega tzw. POprawność POlityczna POrtalu "Kresy24" że unika opublikowania FAKTU – zdarzenia oraz komentarza forumowicza związanego z tematem pt. "3 maja łączy Polaków, Litwinów, Ukraińców i Białorusinów"
   https://kresy24.pl/3-maja-laczy-polakow-litwinow-i-ukraincow/
   POniżej nie ma wulgaryzmów a jedynie POdany FAKT i jego osobista analiza.

   Polacy w Przemyślu zauważyli, że na obiekcie – siedzibie Związku Ukraińców w Polsce brak było polskich flag (puste uchwyty na elewacji) w dniu 3 maja AD 2018!
   Chcę przypomnieć, że Związek Ukraińców w Polsce jest finansowo dotowany z budżetu państwa polskiego!
   Może nasuwać się logiczne podejrzenie, że członkowie tego stowarzyszenia nie czują się polskimi obywatelami oraz uważają, że Przemyśl jest okupowany!
   OKUPACJA ziem ukraińskich to taki PO+pularny maniakalny slogan tzw. nacjonalistów ukraińskich!