Publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował wypowiedzi dra hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, byłego doradcy szefa MSZ, który wyraził wdzięczność ukraińskim służbom za aresztowanie i ukaranie polskich studentów, którzy upamiętnili polskich obrońców Lwowa.

W tym tygodniu, jak informowaliśmy, dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski, były doradca szefa MSZ, z radością wyraził wdzięczność ukraińskim służbom za niedawne aresztowanie i ukaranie polskich studentów, którzy upamiętnili polskich obrońców Lwowa. Według niego, polscy studenci i kibice z Cmentarza Orląt to „prymitywni chuligani”.

„Na szczęście tym razem ukraińskie służby porządkowe nie dały się zaskoczyć i osobnicy ci zostali zatrzymani i postawieni w stan oskarżenia” – pisze były doradca szefa MSZ na portalu niezalezna.pl. Zdaniem prof. Żurawskiego vel Grajewskiego Polacy, którzy odpalając race oddawali hołd Orlętom Lwowskim to „pseudopatrioci”, a także ludzie „źle wychowani i prymitywni”.

„Aresztując i karząc cmentarnych chuliganów, służby ukraińskie Lwowa i sąd, który rozpatrywał sprawę, wystąpiły w obronie godności miejsca spoczynku Orląt Lwowskich, a jednocześnie wykazały się rozwagą i umiarkowaniem. Jesteśmy im winni jako Polacy wdzięczność i uznanie i za jedno, i za drugie” – pisze politolog, a zarazem publicysta „Gazety Polskiej” i członek Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jego słowa ironicznie skomentował na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz:

„Jestem po prostu wzruszony tym, że Ukraińcy tak się troszczą o ochronę polskich miejsc pamięci, a szczególnie o cmentarz Orląt Lwowskich, i pilnują by polska tłuszcza nie naruszała na nim spokoju. A także tym, że PiS również ma swoich Bonich i swoje Pitery, choć na innym kierunku”.

Przeczytaj: Doradca Waszczykowskiego: warto poświęcić świadczenia dla Polaków na Wyspach w imię obrony przed Rosją

ZOBACZ TEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

Dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski twierdził wcześniej, że postawy antyukraińskie w Polsce wynikają z braku edukacji politycznej i historycznej, a „zadaniem polskich elit jest przeprowadzenie tego procesu”. Sugerował też, autorom noweli ustawy o IPN powinny były przyjrzeć się służby specjalne. Nieraz twierdził też, że banderyzm na Ukrainie to wymysł rosyjskiej propagandy, a mówienie o możliwości powstania w tym kraju silnego ruchu odwołującego się do haseł banderowskich i o antypolskich charakterze „to wytwory propagandy rosyjskiej”.

Przeczytaj: Żurawski vel Grajewski: Bandera odpowiada osobiście za śmierć tylko jednego Polaka

Czytaj również: Poświęćmy Żurawskiego vel Grajewskiego na ołtarzu interesów Polaków na Litwie

twitter.com/ Kresy.pl

Ziemkiewicz o Żurawskim vel Grajewskim: PiS również ma swoich Bonich i swoje Pitery
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Wolyn1943 :

    Aż strach pomyśleć jaka byłaby reakcja byłego doradcy, gdyby Ukraińcy znów dali się zaskoczyć i nie zatrzymali sprawców tej „profanacji”? Zapewne dołożyłby wszelkich starań, by wytropić złoczyńców, ustalić ich nazwiska i zanieść na tacy do ukraińskiej ambasady, by tam mogli wpisać ich na czarną listę z zakazem wjazdu na 3 lata. Dopiero wtedy, szanowny były doradca, odetchnąłby z ulgą i zasiadł wieczorem w fotelu z lampką koniaku w dłoni i poczuciem dobrze spełnionego obowiązku stania na straży znakomitych stosunków z bratnią Ukrainą…