Żurawski vel Grajewski: banderyzm na Ukrainie to wymysł rosyjskiej propagandy

Kontrowersyjny członek zaplecza eksperckiego PiS, Przemysław Żurawski vel Grajewski, opublikował tezę, iż banderyzm na Ukrainie jest marginesem. Przeciwne twierdzenia przyporządkował do kategorii rosyjskiej propagandy.

Nie istnieje nic takiego jak banderowska Ukraina. Jest to wytwór propagandy rosyjskiej. Zważywszy na skalę wpływów wyborczych partii i polityków odwołujących sie do tradycji Bandery i UPA: Jarosz, Tiahnybok, Swoboda, Prawy Sektor ( w wyborach prezydenckich poniżej 2 % w parlamantarnych najwyższy wynik w obwodach konsularnych – a zatem za granicą – 8 %), jesli Ukraina jest banderowska, to Polska jest palikociarska, albo młodzieżowo-wszechpolska, względnie Korwinowska. To wszystko absurd”– pisze na FacebookuŻurawski vel Grajewski.Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. cyna :

  Na jego miejscu nie podawałbym takich przykładów z naszego podwórka bo może Korwin lub tez Braun którego Żórawski nie wymienił to partie z niskim poparciem ale to się może zmienic jak Pis zawiedzie. Wtedy Korwin i Braun będą spadkobiercami elektoratu Pis. Kto zdobędzie władze w Kijowie jak sie Jaceniuk skończy to trudno jest przewidzieć.

 2. patriota :

  Kolejny raz ten imbecyl opluwa mój kraj dzieląc się swoimi pseudo-przemyśleniami. kretyn nie powinien przebywać w Polsce, nie wspomnę o ogromnej pensji z kieszeni nas wszystkich jako doradca dziadzia waSZCZYkowskiego. żurawski debilu, jeśli tak źle ci w moim kraju, że stale krwawisz w mediach społecznościowych i wypisujesz bzdury to won na stepy upaińskie, które tak ukochałeś i bronisz ze wszystkich sił. Tylko nie zapomnij udać się gdzieś za Kamieniec Podolski – do Kamieńca to jest terytorium Rzeczpospolitej, tymczasowo okupowane przez twoją swołocz.

 3. patriota :

  Kolejny przejaw kretynizmu żurawskiego vel zdradzieckiego. Dziwię się, że ten osobnik jeszcze przebywa na terytorium mojego kraju i pobiera ogromne wynagrodzenie z kieszeni polskich podatników. Jeśli tak kocha upainę to niech jedzie na stepy szerokie i niech jego działalność będzie sprawiedliwie finansowana przez banderowskich mocodawców. Jako kierunek wskazywałbym tereny daleko za Kamieńcem Podolskim, do Kamieńca sięgają tereny Rzeczpospolitej.

 4. gotan :

  ten śmieć Żurawski vel coś tam.. to wyjątkowy banderowiec…nic nie dociera do tego matoła…słów brakuje na zaprzaństwo! W jakiej iluzji poruszasz się matole ?…Pakuj manele i jedz tam gdzie żyją ludzie miłujący mordy….Czekaja tam na ciebie ! Jesteś Ukraińcem…więc wynocha do swoich.

 5. upadlina
  upadlina :

  grajewski vel ku..asie!!!!!!!!!!!!! Ty już masz przechlapane wśród dużej części Polaków!! Nie zdziwię się, jak któregoś pięknego dnia jakiś polski patriota obije ten twój banderowski pysk!!!!!!!! Grabisz sobie coraz bardziej, a z tobą i PISuary, które mają w swoich szeregach takiego ścierwojada!!!!! Jak dużo elektoratu stracą PISuary otaczając się takimi mendami jak ty????!!!! Myślę, że sporo!!!!!!!

 6. zan :

  No to skoro nie istnieje na Ukrainie żywy banderyzm, to nie widzę przeszkód aby z braćmi Ukraińcami porozmawiać o Wołyniu, wspólnie potępić S.Banderę, UPA…. ha ha ha. :)))) I tu nagle domek z kart wali się, a banderowskie czopki zostają z opuszczonymi gaciami.

 7. sylwia :

  Banderyzm na Ukrainie wymyślił Putin – Putler po to by przestraszeni banderyzmem Polacy kwiatami witali rosyjskie dywizje wlewające siȩ do Polski przez Królewiec aby okupować Sochaczew. Te dywizje są zgromadzone i tylko patrzeć a Putler rozkaz wyda: „Wpieriod na Sochaczew! Krym uże nasz a tieper pora na Sochaczew! Za rodinu!”. Wszystkie przejawy banderyzmu na Ukrainie zostały sztucznie sfingowane przez Putlera i kremlowskich agentów Poroszenkȩ – Walcmana, Jaceniuka, Grojsmana, Jarosza, Tiahnyboka, Timoszenkȩ i Kliczko. Pomagali im w tym polscy politycy. W tym celu za pieniądze rosyjskiego podatnika Putler stawia Banderze pomniki na Ukrainie a FSB organizuje pochody ku czci Bandery i Szuhewycza w byłych polskich miastach tymczasowo pod ukraińskim zarządem, w których pod putlerowskim przymusem czȩsto maszeruje miłujący Polaków lud pracujący Ukrainy przebrany przez dostarczone przez Putlera mundury UPA i ukraińskiej dywizji SS, czasem w dzień a czasem z pochodniami w nocy. Aby tej mistyfikacji nadać znamiona realizmu, zbrodniczy Putler rozkazał siłom zbrojnym FR przebrać siȩ w ukraińskie mundury i zburzyć miasta i osiedla w Donbasie. To wszystko o ten Sochaczew. Wiȩcej dowiecie siȩ w nawskroś patriotycznej publikacji ‘Gazeta Wyborcza’ i od obrzezanego Polaka Żurawskiego – Grajewskiego.

  https://www.youtube.com/watch?v=giYwMVSlAGs