Żurawski vel Grajewski: banderyzm na Ukrainie to wymysł rosyjskiej propagandy

Kontrowersyjny członek zaplecza eksperckiego PiS, Przemysław Żurawski vel Grajewski, opublikował tezę, iż banderyzm na Ukrainie jest marginesem. Przeciwne twierdzenia przyporządkował do kategorii rosyjskiej propagandy.

Nie istnieje nic takiego jak banderowska Ukraina. Jest to wytwór propagandy rosyjskiej. Zważywszy na skalę wpływów wyborczych partii i polityków odwołujących sie do tradycji Bandery i UPA: Jarosz, Tiahnybok, Swoboda, Prawy Sektor ( w wyborach prezydenckich poniżej 2 % w parlamantarnych najwyższy wynik w obwodach konsularnych – a zatem za granicą – 8 %), jesli Ukraina jest banderowska, to Polska jest palikociarska, albo młodzieżowo-wszechpolska, względnie Korwinowska. To wszystko absurd”– pisze na FacebookuŻurawski vel Grajewski.

Wcześniej członek zaplecza eksperckiego Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem członek Gabinetu Politycznego ministra Witolda Waszczykowskiego, poddał w wątpliwość sens oczekiwania od Ukrainy zwrotu pożyczek udzielanych przez instytucje państwa polskiego.

ZOBACZ TEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

Jeśli chcesz samodzielnie ocenić, czy banderyzm na Ukrainie jest marginesem, zobacz także:

Petro Poroszenko: OUN-UPA przykładem bohaterstwa. Czas rozpatrzyć nadanie statusu kombatantów jej żołnierzom

Parlament Ukrainy uznał OUN-UPA za uczestników walk o niepodległość

Prezydent Ukrainy: Młodzież ma się wychowywać na ideałach UPA i ZURL

Ministerstwo Oświaty Ukrainy proponuje, by młodzież wychowywała się w kulcie OUN-UPA

Na ukrainie uczczą kata powstania Warszawskiego

Ukraina będzie karać Ukraińców i cudzoziemców za obrażanie OUN-UPA

KRESY.PL

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. cyna
  cyna :

  Na jego miejscu nie podawałbym takich przykładów z naszego podwórka bo może Korwin lub tez Braun którego Żórawski nie wymienił to partie z niskim poparciem ale to się może zmienic jak Pis zawiedzie. Wtedy Korwin i Braun będą spadkobiercami elektoratu Pis. Kto zdobędzie władze w Kijowie jak sie Jaceniuk skończy to trudno jest przewidzieć.

 2. patriota
  patriota :

  Kolejny raz ten imbecyl opluwa mój kraj dzieląc się swoimi pseudo-przemyśleniami. kretyn nie powinien przebywać w Polsce, nie wspomnę o ogromnej pensji z kieszeni nas wszystkich jako doradca dziadzia waSZCZYkowskiego. żurawski debilu, jeśli tak źle ci w moim kraju, że stale krwawisz w mediach społecznościowych i wypisujesz bzdury to won na stepy upaińskie, które tak ukochałeś i bronisz ze wszystkich sił. Tylko nie zapomnij udać się gdzieś za Kamieniec Podolski – do Kamieńca to jest terytorium Rzeczpospolitej, tymczasowo okupowane przez twoją swołocz.

 3. patriota
  patriota :

  Kolejny przejaw kretynizmu żurawskiego vel zdradzieckiego. Dziwię się, że ten osobnik jeszcze przebywa na terytorium mojego kraju i pobiera ogromne wynagrodzenie z kieszeni polskich podatników. Jeśli tak kocha upainę to niech jedzie na stepy szerokie i niech jego działalność będzie sprawiedliwie finansowana przez banderowskich mocodawców. Jako kierunek wskazywałbym tereny daleko za Kamieńcem Podolskim, do Kamieńca sięgają tereny Rzeczpospolitej.

 4. gotan
  gotan :

  ten śmieć Żurawski vel coś tam.. to wyjątkowy banderowiec…nic nie dociera do tego matoła…słów brakuje na zaprzaństwo! W jakiej iluzji poruszasz się matole ?…Pakuj manele i jedz tam gdzie żyją ludzie miłujący mordy….Czekaja tam na ciebie ! Jesteś Ukraińcem…więc wynocha do swoich.

 5. zan
  zan :

  No to skoro nie istnieje na Ukrainie żywy banderyzm, to nie widzę przeszkód aby z braćmi Ukraińcami porozmawiać o Wołyniu, wspólnie potępić S.Banderę, UPA…. ha ha ha. :)))) I tu nagle domek z kart wali się, a banderowskie czopki zostają z opuszczonymi gaciami.

 6. sylwia
  sylwia :

  Banderyzm na Ukrainie wymyślił Putin – Putler po to by przestraszeni banderyzmem Polacy kwiatami witali rosyjskie dywizje wlewające siȩ do Polski przez Królewiec aby okupować Sochaczew. Te dywizje są zgromadzone i tylko patrzeć a Putler rozkaz wyda: “Wpieriod na Sochaczew! Krym uże nasz a tieper pora na Sochaczew! Za rodinu!”. Wszystkie przejawy banderyzmu na Ukrainie zostały sztucznie sfingowane przez Putlera i kremlowskich agentów Poroszenkȩ – Walcmana, Jaceniuka, Grojsmana, Jarosza, Tiahnyboka, Timoszenkȩ i Kliczko. Pomagali im w tym polscy politycy. W tym celu za pieniądze rosyjskiego podatnika Putler stawia Banderze pomniki na Ukrainie a FSB organizuje pochody ku czci Bandery i Szuhewycza w byłych polskich miastach tymczasowo pod ukraińskim zarządem, w których pod putlerowskim przymusem czȩsto maszeruje miłujący Polaków lud pracujący Ukrainy przebrany przez dostarczone przez Putlera mundury UPA i ukraińskiej dywizji SS, czasem w dzień a czasem z pochodniami w nocy. Aby tej mistyfikacji nadać znamiona realizmu, zbrodniczy Putler rozkazał siłom zbrojnym FR przebrać siȩ w ukraińskie mundury i zburzyć miasta i osiedla w Donbasie. To wszystko o ten Sochaczew. Wiȩcej dowiecie siȩ w nawskroś patriotycznej publikacji ‘Gazeta Wyborcza’ i od obrzezanego Polaka Żurawskiego – Grajewskiego.

  https://www.youtube.com/watch?v=giYwMVSlAGs