Bojowy wóz piechoty Rheinmetall Lynx KF41 wziął udział w ćwiczeniach NATO Brave Warrior na Węgrzech w dniu 22 września 2020 roku – poinformował producent broni Rheinmetall Defence.

Jak poinformowała firma zbrojeniowa Rheinmetall Defence, bojowy wóz piechoty Lynx KF41 we wtorek 22 września wziął udział w manewrach wojsk NATO na Węgrzech. Producent zamieścił w intrenecie krótkie nagranie.

„To kamień milowy dla naszego zespołu LYNX, aby po raz pierwszy zobaczyć pojazd na żywo z wojskami sojuszniczymi. Otrzymaliśmy przytłaczające pozytywne opinie od żołnierzy!” – poinformował producent na swoim kanale w serwisie YouTube.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, węgierski rząd podpisał umowę z niemieckim koncernem zbrojeniowym Rheinmetall AG na zakup 218 wozów bojowych Lynx KF41 w wysokości ponad 2 miliardów euro.

Rząd premiera Wiktora Orbana modernizuje węgierski sprzęt wojskowy, aby wypełnić zobowiązania wobec NATO. Większość pojazdów bojowych będzie produkowana na Węgrzech przez spółkę joint venture z Rheinmetall, podano w oświadczeniu.

Pierwsze 46 bojowych wozów piechoty zostanie wyprodukowanych w Niemczech. Węgierscy robotnicy będą obserwować ten proces w Niemczech, a następnie wytwarzać pozostałe pojazdy.

„To nie tylko stawia Węgry na czele europejskiej technologii obronnej, ale potwierdza zaangażowanie węgierskiego rządu, aby stać się wiarygodnym i bardziej wydajnym pod względem wojskowym partnerem dla sojuszników z NATO” – poinformował w oświadczeniu przewodniczący Rheinmetall Armin Papperger.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze Węgier podpisały w sierpniu umowę z niemiecką spółką Rheinmetall AG w sprawie stworzenia spółki joint ven­ture, której celem będzie produkcja na terytorium kraju bojowych wozów piechoty Lynx.

Zawarte porozumienie umożliwia pod­pi­sa­nie kon­traktu na zakup nie­okre­ślo­nej liczby BWP Lynx KF41 dla węgierskich sił zbrojnych. Wstępne informacje wskazują, ze pierwsze egzemplarze miałyby zostać przekazane do użytku w 2022 roku. 

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz