Węgierski rząd podpisał umowę z Rheinmetall AG w kwestii utworzenia spółki joint ven­ture, której celem będzie produkcja na terytorium kraju bojowych wozów piechoty Lynx – poinformowały w poniedziałek węgierskie media.

Władze Węgier podpisały umowę z niemiecką spółką Rheinmetall AG w sprawie stworzenia spółki joint ven­ture, której celem będzie produkcja na terytorium kraju bojowych wozów piechoty Lynx – informuje agencja „Reuters” powołując się na poniedziałkowe komunikaty węgierskich mediów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zawarte porozumienie umożliwia pod­pi­sa­nie kon­traktu na zakup nie­okre­ślo­nej liczby BWP Lynx KF41 dla węgierskich sił zbrojnych. Wstępne informacje wskazują, ze pierwsze egzemplarze miałyby zostać przekazane do użytku w 2022 roku. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bojowy wóz pie­choty Lynx jest ofe­ro­wany kilku krajom świata. Dotych­czas nie zdo­był jednak kon­traktu na pro­duk­cję seryjną. Konstrukcja jest promowana przez niemieckiego producenta także w Czechach, Stanach Zjednoczonych oraz Australii.  

Węgry modernizują sprzęt wojskowy aby wypełnić zobowiązania wobec NATO.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, w zeszłym tygodniu Węgry podpisały deklarację zamiaru zakupu rakiet obrony powietrznej od Stanów Zjednoczonych za około 1 mld USD.

Ambasada USA określiła tę transakcję jako „największe w historii zamówienia obronne Węgier w Stanach Zjednoczonych”. Jak podała amerykańska placówka, tym samym Węgry zobowiązały się do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) w celu zakupu zaawansowanych pocisków powietrze-powietrze średniego zasięgu (AMRAAM) produkowanych przez amerykańską firmę Raytheon Technologies.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informowaliśmy także, że węgierski minister obrony Tibor Benko zapowiedział w lipcu podniesienie wydatków na armię o 30% (do 2,2 miliarda euro). Ma to być spowodowane zwiększeniem obowiązków armii w związku z pandemią koronawirusa i chęcią zapewnienia większego bezpieczeństwa na granicy kraju w kontakcie z imigrantami.

CZYTAJ TAKŻE: Węgry chcą mieć własną tarczę antyrakietową

reuters.com / zbiam.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz