Umowa zakłada m.in. możliwość odbywania praktyki w Orlen Lietuva przez studentów Wileńskiej Filii Uniwersytetu w Białymstoku (UwB).

W piątek w siedzibie Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego w Wilnie UwB miało miejsce podpisanie umowy o współpracy między Wydziałem a spółką „Orlen Lietuva”. Umowę podpisali dyrektor generalny „Orlen Lietuva” Michał Rudnicki i dziekan Wydziału prof. Mieczysława Zdanowicz. Obecny był także kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP na Litwie, konsul Marcin Zieniewicz.

Dzięki zawarte umowie, studenci Wileńskiej Filii UwB będą mogli odbywać praktyki w Orlen Lietuva. Współpraca zakłada też prowadzenie badań.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Uczelnia sporo uwagi zwraca na kształcenie praktyczne swych studentów. Studenci europeistyki mają zapewnione trzymiesięczne praktyki w wielu instytucjach na Litwie. W tym roku akademickim praktyki mają też być zagwarantowane dla studentów ekonomii i informatyki.

Przeczytaj: Możejki: PKN Orlen podpisał porozumienie z Kolejami Litewskimi, początek odbudowy torów do Renge

Czytaj także: Jak Okińczyc szkodził Orlenowi na Litwie

L24.lt / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz