W niedzielę wiceszefowa klubu Lewicy Monika Pawłowska poinformowała, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. Zaznaczyła, że nie wstępuje do klubu parlamentarnego PiS. Pozostanie posłem niezrzeszonym.

Dziękuję za wspólną pracę i działania w ramach Lewicy. Dzisiaj zaczynamy iść inną drogą, ale mam nadzieję, że wciąż w przyjaźni będziemy pracować na rzecz lepszej Polski dla każdej i każdego. Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem – napisała w niedziele wieczorem na Twitterze.

Zobacz także: Sondaż United Survey: wygrana PiS, na podium także KO i Polska 2050

Zadeklarowała, że “program jak i praktyka działania politycznego Porozumienia są w obecnej sytuacji jej najbliższe”. “To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym” – napisała.

Podkreśliła, że “to decyzja zgodna z jej sumieniem i z tym, do czego zobowiązała się wobec swoich wyborców”.

“Witamy na pokładzie Porozumienia. Monika! To przemyślana decyzja, poprzedzona wieloma rozmowami. Cieszę się, że grono osób uprawiających politykę bez ideologicznego zacietrzewienia i zawziętości poszerza się o Panią Poseł. Zdziałamy razem wiele dobrych rzeczy” – napisał na Twitterze lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rozłam w Porozumieniu: sąd koleżeński partii: Jarosław Gowin nie może “uważać się za prezesa”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply