W sobotę o godzinie 15 na Placu Zamkowym w Warszawie zebrało się kilkuset uczestników tzw. strajku przedsiębiorców. Protest zakończył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej.

W sobotę w Warszawie odbył się kolejny protest przedsiębiorców – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Uczestnicy zgromadzili się o 15 na Placu Zamkowym. Protest przebiegł spokojnie. W zgromadzeniu brało udział kilkuset uczestników. Uczestnicy mieli żółte flagi z logiem inicjatywy. Protestujący skandowali hasła: „Dość kwarantanny” i „Wolność”. Protest zakończył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej.

„Dzisiaj pokojowo i bez żadnych zadym, spokojnie tak, jak się to powinno odbywać w państwach demokratycznych przemaszerujemy główną trasą po ulicach Warszawy. Dlatego to +Marsz Zwycięstwa+, bo naszym pokojowym nastawieniem, naszą determinacją obudziliśmy ducha w Polsce” – powiedział do zgromadzonych organizator protestu oraz kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Protest zakończył się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Pod koniec protestu uczestnikom towarzyszyła puszczana z głośników muzyka z „Gwiezdnych Wojen”. „Idziemy po polskiego imperatora” – skandowali protestujący.

W pobliżu budynku, w którym mieści się siedziba PIS protestujący krzyczeli: „Precz z Kaczorem dyktatorem”, „Kwarantanna dla PiS”. Budynek był otoczony samochodami policyjnymi, pomiędzy którymi znajdowali się funkcjonariusze.

Pod koniec protestu uczestnicy, na wezwanie organizatora, odwrócili się plecami do budynku, w którym znajduje się siedziba PIS. „Pokażmy, gdzie mamy Kaczyńskiego” – krzyczał Paweł Tanajno. Z głośników puszczana była piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój„.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po zakończeniu protestu Tanajno wyraził opinię, że inicjatywa strajku przedsiębiorców rozpoczęła się od postulatów ekonomicznych, lecz z czasem przerodziła się w inicjatywę na rzecz wolności obywatelskiej. Oświadczył także, że od poniedziałku rozpoczyna spotkania z wyborcami. „Potrzebna jest alternatywa bezpartyjna” – powiedział.

Sobotni protest został wpisany do rejestru zgromadzeń.

Zdaniem rzecznika prasowego Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarza Sylwestra Marczaka protest przebiegł spokojnie.

Jak pisaliśmy, podczas poprzednich protestów dochodziło do starć z policją. W czasie wydarzenia, które odbyło się 23 maja, zatrzymanych zostało 7 osób, m.in. inicjator protestu Paweł Tanajno.

pap / wiadomosci.dziennik.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz