W piątek wieczorem Marek Niedźwiecki przedstawił aktualne wydanie Listy przebojów radiowej Trójki, na której szczycie znalazła się piosenka Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój”. Chwilę po emisji notowania zniknęło ono z oficjalnej strony radia. W tej chwili nie ma możliwości głosowania na ulubione piosenki. Według oświadczenia dyrektora-redaktora naczelnego Tomasza Kowalczewskiego miało to związek z wprowadzeniem do głosowania piosenki spoza listy.

Piosenka Kazika nawiązuje do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

CZYTAJ TAKŻE: Czas antenowy kandydatów na prezydenta w TVP w kwietniu: Duda – 543 minuty, Bosak – 4 minuty

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
tak jak i Ty
tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam, Twoje karki krzyczą stój,
bo Twój ból jest lepszy niż mój,
Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden
wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój

(…)

Cztery lata temu dziesiątego kwietnia
Marii prosto pod koła córka uciekła
Maria nie przekroczy bramy dziś tej,
bo Twój ból jest lepszy niż jej
Twój ból jest lepszy niż jej

Józef miał ojca, żonę i syna
I tego się dnia dla nich czas ten zatrzymał
Józef nie wspomni dzisiaj dnia tego
Twój ból jest lepszy niż jego
Twój ból jest lepszy niż jego

Ból ukoić możesz Ty jeden
wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój – śpiewa Kazik.

Utwór “Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki.

Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze – napisał w oświadczeniu Tomasz Kowalczewski dyrektor-redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia.

“Twój ból jest lepszy niż mój” to wspólne dzieło Kazika Staszewskiego i Wojtka Jabłońskiego. 10 kwietnia tego roku Jarosław Kaczyński, nie bacząc na zakazy i restrykcje związane z pandemią koronawirusa, udał się na warszawski Cmentarz Powązkowski, by odwiedzić grób swojej matki. Opinię publiczną wzburzył wtedy fakt uprzywilejowania prezesa PiS-u – członkowie jego ugrupowania tłumaczyli, że miał on specjalne pozwolenie, a jego obecność na cmentarzu była “symboliczną reprezentacją”.

Na bocznej bramie cmentarza, przez którą przejechała limuzyna Jarosława Kaczyńskiego, widniała kartka z informacją, że “zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby”.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply