Jak informuje portal Fakt, Jarosław Kaczyński złamał obostrzenia rządu dotyczące przebywania na cmentarzach. W związku z pandemią koronawirusa na cmentarzu można przebywać tylko w wypadku pogrzebu osoby najbliższej.

Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości złamał zakaz przebywania na cmentarzach wprowadzony przez rząd – informuje portal. Jak ustalił Fakt, prezes Kaczyński udał się 10 kwietnia na powązki w towarzystwie swoich ochroniarzy.

Na bramie wjazdowej cmentarza została umieszczona informacja od zarządu Powązek. „Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 2 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. Cmentarz zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby” – głosi informacja.

Informację o zakazie potwierdzili dziennikarze Faktu w rozmowie telefonicznej. Zamknięcie cmentarza dla odwiedzających zostało nawet przedłużone do 19 kwietnia.

To już druga tego typu sytuacja. Internauci zarzucali Jarosławowi Kaczyńskiemu łamanie prawa podczas rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Media społecznościowe obiegły kadry polityków PiS biorących udział w dzisiejszych obchodach 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W czasie gdy społeczeństwo znosi daleko idące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, rządzący nie zachowując zasad dystansowania społecznego w dużej grupie składali kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zdaniem Policji wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

Na nagraniach z Placu Piłsudskiego widać, że wieńce pod pomnikiem składali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Jacek Sasin, kilku ministrów rządu. Można było też dostrzec m.in. europosła Joachima Brudzińskiego i szefa komitetu wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego oraz p.o. prezesa TVP Macieja Łopińskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Widok grupy polityków nie zachowujących wymaganego prawem odstępu dwóch metrów wywołał lawinę komentarzy w mediach społecznościowych.

„… uzyskałem obraz władzy i jej stosunku do społeczeństwa. Reguły są dla frajerów. A jeśli ktoś z nich coś złapie? Myślicie, że zabraknie dla nich testów i respiratorów? A za pójście do lasu samotnie w nocy dostanę mandat? Jestem zwyczajnie wściekły” – napisał na Twitterze dziennikarz Jarosław Kociszewski.

Zdaniem reportera RMF FM Patryka Michalskiego dzisiaj na Placu Piłsudskiego nie oddano hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej, lecz „polskiemu tupolewizmowi”.

W rozmowie z Wirtualną Polską wydarzenia na Placu Piłsudskiego skomentował dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz ekspert znany z udzielania w telewizji porad nt. koronawirusa. „To nie jest przykład, który u mnie jako lekarza wzbudza entuzjazm” – powiedział Sutkowski.

Głos w tej sprawie zabrała warszawska Policja twierdząc, że polityków w tym przypadku nie obowiązywały obostrzenia, ponieważ wykonywali oni swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji.

Policyjny twitt zebrał do tej pory 2,7 tys. komentarzy, w zdecydowanej większości krytycznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd nie zamierza wycofać się z zakazu wstępu do lasu

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  W moim imieniu Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na grobie mojego Prezydenta.
  Prezydenta zamordowanego z polecenia ruskiego prezydenta – Putina.
  Takie zdanie mam ja i wiele tysięcy moich Rodaków.
  Że podły ruski troll [email protected] Maverick- musi srać na tym portalu, na polecenie Moskwy.
  Jeżeli Redakcja jednoznacznie nie odetnie się od promoskiewskich pozycji,
  to wypłoszy tutaj ostatnich zwolenników pielęgnacji pamięci o kresach.
  Po kilku latach stałego zlecenia wpłaty wycofałem się, niech płacą Moskwici.

 2. Avatar
  Tutejszym :

  Słuchaj podły trollu, z ruskiego fałszu wynika wszystko.
  Prezydent RP Lech Kaczyński nie był inicjatorem zabójstwa załogi samolotu.
  Inicjatorem mordu była Rosja, Putin: Rosja to Ja!
  Jarosław Kaczyński miał prawo być na grobie brata.
  W całej Rosji Putina nie ma u władzy nikogo poza Putinem.
  Jest tylko On i wykonawcy jego poleceń i nie wypowiedzianych rozkazów…