USA: proaborcyjne aktywistki wtargnęły do kościoła, zakłóciły Mszę św. [+VIDEO]

Grupa proaborcyjnych aktywistek wtargnęła do kościoła katolickiego w Ohio w USA i krzycząc m.in. „ten Kościół uczy nienawiści” zakłóciła Mszę św. Wypraszane ze świątyni wywołały szarpaninę i wulgarnie zwyzywały ochroniarza i wiernych.

Jak podaje amerykański serwis Catholic Arena, w piątek 22 stycznia, w ogłoszonym przez byłego już prezydenta Donalda Trumpa Narodowym Dniu Świętości Życia Ludzkiego, w Columbus w stanie Ohio doszło do zakłócenia Mszy Św. w kościele.

Przeczytaj: USA: Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Do zdarzenia doszło w katedrze pw. św. Józefa. Według „Catholic Arena”, w tym czasie sprawowana była tam Msza Św. Pod świątynią zebrała się kilkuosobowa grupa proaborcyjnych aktywistek, po czym wtargnęła do kościoła. Miały ze sobą banery z proaborcyjnymi hasłami, np. „Finansowanie dla klinik aborcyjnych, a nie dla zastraszania”, „Aborcja na żądanie”. Jedna z kobiet miała na sobie kamizelkę asystentki w klinice aborcyjnej. Całe zdarzenie było przez aktywistki nagrywane.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po wejściu do nawy głównej aktywistki zaczęły skandować „Ten Kościół naucza nienawiści!” i ruszyły w kierunku prezbiterium i ołtarza. „Katolickie, satanistyczne świnie” – słychać głos nagrywającej kobiety. Krzyczano też „Roe to podstawa, żądamy więcej!” [oryg. „Roe is the floor, we demand more!”], nawiązując do wyroku Sądu Najwyższego sprzed blisko 50 lat, tzw. sprawa Roe przeciwko Wade, którego skutkiem była legalizacja aborcji w Stanach Zjednoczonych.

Aktywistki stanęły na stopniach prezbiterium i skandowały dalej. Służba liturgiczna oraz czarnoskóry funkcjonariusz ochrony wezwali je do wyjścia, wypraszając z kościoła.

Przy wyjściu doszło do szarpaniny, ponieważ kobiety nie chciały dobrowolnie wyjść. „Wyp…dalaj!”, „Pi…ol się!”, „Zabieraj od niej swoje je…e łapy!” – krzyczały do ochroniarza.

„Wasz Kościół to jeb… Kościół nienawiści! To śmiechu warte, że uczycie miłości życia, kiedy uczycie ludzi nienawidzić! Zastraszacie kliniki [aborcyjne], straszycie ich personel i ich rodziny! Jesteście brutalni, stosujecie język przemocy” – krzyczała jedna z kobiet.

Serwis Catholic Arena twierdzi, że aktywistki, główne białe kobiety, były zwolenniczkami nowego prezydenta Joe Bidena. Zaznacza też z żalem, że gdyby takie coś spotkało Żydów czy muzułmanów ze strony zwolenników Donalda Trumpa, to media szeroko nagłaśniałyby incydent. Wzywa też, żeby wyrzucać z kościołów osoby nachodzące je i zachowujące się w taki sposób. „Tak wygląda Ameryka Bidena. Boże, pomóż nam”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że tego samego dnia prezydent USA Joe Biden, określający się jako katolik, wspólnie z wiceprezydent Kamalą Harris upamiętnił ważną, proaborcyjną rocznicę i obiecał zapewnić wszystkim Amerykanom dostęp do aborcji. Skrytykował też decyzje swojego poprzednika w zakresie ochrony życia.

Przeczytaj: Biden skrytykował Polskę – chodzi o „strefy wolne od LGBT”

Czytaj również: Ambasada RP w Waszyngtonie odpowiada Bidenowi ws. „stref wolnych od LGBT”

catholicarena.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz