Komisja edukacji parlamentu stanowego Florydy przyjęła projekt ustawy zakazujący szerzenia agendy LGBT w szkołach. Ustawodawcy chcą ograniczyć możliwość debatowania w szkołach o mniejszościach seksualnych oraz o tzw. zmianie płci. Chcą także dać rodzicom możliwość większego wpływu na treści, które pojawiają się w programach nauczania.

Projekt został zgłoszony w parlamencie stanowym przez deputowanych z ramienia Partii Republikańskiej. We wtorek został przyjęty przez stanową komisję edukacji – informuje CBS News. Projekt ustawy przewiduje, że w publicznych szkołach nie będzie można podejmować tematów związanych orientacją seksualną i tożsamością płciową.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6599 PLN    (29.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ustawodawcy chcą także dać rodzicom możliwość większego wpływu na treści, które pojawiają się w programach nauczania. Rodzice zyskaliby także możliwość pozwania szkoły, gdyby uznali, że naruszyła w jakikolwiek sposób przepisy prawa.

Jeśli ustawodawcy przyjmą ustawę, wejdzie ona w życie 1 lipca. Programy nauczania w szkołach będą musiały zostać zaktualizowane do 30 czerwca 2023 r.

Gubernator Florydy Ron DeSantis wyraził poparcie dla projektu ustawy.

Przeciwnicy projektu ustawy uważają, że będzie ona powodowała „dyskryminację” uczniów, którzy deklarują się jako LGBT.

W środę do projektu ustawy odniósł się na Twitterze prezydent USA Joe Biden. „Chcę, aby każdy członek społeczności LGBTQI+ — a zwłaszcza dzieci, na które ta nienawistna ustawa wpłynie — wiedział, że jest kochany i akceptowany” – napisał.

Zobacz także: Węgry nie wycofają się z ustawy wymierzonej w propagandę LGBT

cbsnews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz