Eurokraci poczuli się zmuszeni zareagować na niedawne wypowiedzi francuskiego ministra gospodarki Emmanuela Marona twierdzącego, że sankcje UE wobec Rosji mogą być zniesione już latem.

Przewodniczący wydziału do spraw Partnerstwa Wschodniego w Służbie Zagranicznej Unii Europejskiej Dirk Schuebel zdystansował się od słów fransuckiego ministra. Zaznaczył, że ostanim razem Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji do końca lipca, ale jednocześnie zaznaczył, że warunkiem ich zniesienia jest “pełna realizacja” postanowień porozumień mińskich. Przypomniał, że oznacza to “wycofanie pozaprawnych oddziałów zbrojnych” oraz przywrócenie “pod kontrolę ukraińskich władz” całego odcinka granicy z Rosją.

unian.net/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. mopveljerzyjj
    mopveljerzyjj :

    KIJ ZAWSZE MA DWA KOŃCE I TYLKO IDIOCI O TYM NIE PAMIĘTAJĄ !!!
    100 miliardów euro łącznie kosztują kraje członkowskie Unii Europejskiej i Szwajcarię sankcje przeciwko Rosji i jej odpowiedź na nie … W Europie z powodu sankcji przeciwko Moskwie wprowadzonych w wyniku kryzysu ukraińskiego zagrożone są 2 mln miejsc pracy – podkreślono w opracowaniu m.in. dla dzienników “Die Welt”, “El Pais”, “Le Soir”, “Tribune de Geneve” z grupy Lena (Leading European Newspaper Alliance) przygotowanego przez austriacki Instytut Badań Ekonomicznych Wifo. Jak wyjaśniono, placówka wzięła pod uwagę “najgorszy scenariusz”.
    “Jeśli sytuacja radykalnie się nie zmieni, do przewidzenia jest to, że nasze najciemniejsze hipotezy okażą się rzeczywistością” – powiedział jeden z prowadzących badanie Oliver Fritz, cytowany przez dziennik “La Repubblica”.
    Największe straty grożą Niemcom. Prognoza krótkoterminowa mówi o ponad 11 mld euro strat i 175 tys. miejsc pracy, a długoterminowa to 27 mld euro i 465 tys. miejsc pracy.
    Na drugim miejscu rankingu państw ponoszących największe straty są Włochy. Lewicowa włoska gazeta podała, że w przypadku tego kraju pierwszy kwartał tego roku przyniósł ponad 4 mld euro strat z powodu spadku eksportu do Rosji i utratę pracy przez 80 tys. osób. Długoterminowa prognoza łącznych kosztów embarga wobec Moskwy to prawie 12 mld euro i groźba utraty pracy przez 215 tys. osób.
    Na łamach rzymskiej gazety podano też dane dla Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Szwajcarii.
    Porażką okazały się sankcje UE nałożone na niektórych obywateli Rosji, czyli przedstawicieli władz, menedżerów i szefów wywiadu. Ich aktywa znajdujące się na terytorium UE miały zostać zamrożone. Wiele krajów UE nie podjęło żadnych kroków…